Skorupski bohaterem Bolonii, ale nie zatrzymał Fiorentiny. Media go chwalą

10 sty 2024, 08:23

Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie przegrała po serii rzutów karnych z Fiorentiną i pożegnała się z Pucharem Włoch na etapie ćwierćfinału. Mimo to, polski bramkarz został uznany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, chroniąc go przed porażką w dogrywce.

Fiorentina w półfinale Pucharu Włoch

Wtorkowy pojedynek na Stadio Artemio Franchi we Florencji był pierwszym ćwierćfinałowym meczem tegorocznej edycji Pucharu Włoch. W drużynie z Bolonii od pierwszych minut zagrał jedynie Łukasz Skorupski. Całe spotkanie na ławce przesiedział Kacper Urbański, który w ostatnich tygodniach dostawał więcej szans do gry.

Pomimo sporej liczby szans z obu stron, po regulaminowym czasie gry i 30 minutach dogrywki, na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dopiero seria jedenastek wyłoniła zwycięzcę – okazała się nią Fiorentina, której piłkarze ani razu nie pomylili się z 11 metrów. Wygrali 5:4 i awansowali do półfinału.

Skorupski najlepszym graczem Bolonii

Dotarcie do serii rzutów karnych było między innymi zasługą polskiego bramkarza, który w końcówce w świetnym stylu obronił uderzenie Martineza Quarty. W konkursie jedenastek nie zdołał jednak wybronić ani jednego uderzenia i to Fiorentina mogła się cieszyć z awansu.

Włoskie media pozytywnie oceniły występ Skorupskiego. “La Gazzetta dello Sport” wystawiła mu ocenę “7”, natomiast dziennikarze z serwisu “Tuttomercatoweb.com” notę “6,5”. Polski bramkarz w obu przypadkach został uznany najlepszym zawodnikiem Bolonii.