Strona główna Piłka nożna Skorupski chce odejść z AS Roma!

Skorupski chce odejść z AS Roma!

0
Foto: giallorossi.net

Według informacji włoskich dziennikarzy bramkarz AS Roma – Łukasz Skorupski poprosił o odejście z klubu. Powodem jest trudna rywalizacja z Alissonem i brak występów.

Polak w stolicy Włoch jest obecny od lipca 2013 roku, bardziej znany jest jednak z regularnych występów w Empoli, do którego został wypożyczony dwa lata później. Po odejściu z Rzymu jego rodaka Wojciecha Szczęsnego, Skorupski liczył na regularne występy w Romie, dlatego też postanowił wrócić do swojego pierwszego zagranicznego klubu.

Niestety dla Polaka rywalizacja z Brazylijczykiem – Alissonem od początku była bardzo wymagająca, gdyż był to reprezentant kraju. Obecnie u Eusebio Di Francesco nie ma tematu występów polskiego golkipera w lidze, choć szansę dostał w Pucharze Włoch. Tam jednak ją zaprzepaścił. W spotkaniu przeciwko Torino zabrzanin wpuścił dwie bramki, Roma odpadła z rozgrywek, a on praktycznie zakończył grę w Romie. Dziś dowiedzieliśmy się, że Skorupski chce odejść, o co poprosił włodarzy klubu.

Oprócz braku gry powodem może być zbliżający się Mundial, do tej pory bramkarz Romy miał zaufanie u selekcjonera reprezentacji Polski, ale bez gry może się to zmienić. Ofert jak na razie nie widać, choć krążą pogłoski o zainteresowaniu ze strony Genui CFC.

Komentarze