Skromna wygrana ekipy Kuszczaka, baraże coraz bardziej realne

18 gru 2015, 22:47

Birmingham City z Tomaszem Kuszczakiem w składzie, pokonało 1:0 (1:0) Cardiff City w spotkaniu 22. kolejki Championship. Dzięki zdobytym dzisiaj punktom, “Niebiescy” znaleźli się na 7. miejscu w tabeli, czyli tuż za strefą dającą grę w barażach o awans do angielskiej ekstraklasy.

Były reprezentant Polski zachował czyste konto, przez całe spotkanie strzegąc bramki gospodarzy. Jedyna bramka padła w ostatniej akcji pierwszej połowy. Rzut karny pewnie wykorzystał Paul Caddis, dzięki czemu Birmingham mogło przerwać passę pięciu meczów bez zwycięstwa w lidze.

Doświadczony polski bramkarz zaliczył w tym starciu kilka ważnych interwencji. Największe znaczenie miała ta z 89. minuty, ponieważ strata gola w końcówce spotkania spowodowałaby, że dzisiejsi gospodarze musieliby czekać kolejny tydzień na wygraną. Ich zła passa trwała od początku listopada, kiedy to pewnie pokonali Fulham. Później zanotowali tylko 3 kolejne porażki i 2 remisy.