Skromna wygrana Empoli, 90 minut Skorupskiego i Zielińskiego

Aktualizacja: 29 lis 2015, 23:29
29 lis 2015, 19:51

Empoli bardzo mobilizował się na mecz z S.S. Lazio, ponieważ zwycięstwo dałoby im sporą przewagę nad strefą spadkową. Początek spotkania był dla nich wymarzony, bowiem już w 5. minucie Empoli FC, którego barwy reprezentują Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński, strzeliło jedynego gola i pokonało na własnym stadionie stołeczną drużynę.

Gospodarze objęli prowadzenie po golu Lorenzo Tonelliego przy udziale Zielińskiego. Potem animusz gospodarzy osłabł i do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy nie mogli pokonać pewnego w bramce Łukasza Skorupskiego. Mimo ataków jednego i drugiego zespołu do końca tej części gry nie obejrzeliśmy już bramek.

Druga połowa to bardziej wyrównana gra. Więcej inklinacji ofensywnych pokazywali goście, jednak na tablicy wciąż widniało 1:0. Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Polak, który wybronił kilka uderzeń, natomias Zieliński pomagał w defensywie. Wraz z upływem czasu, Lazio coraz bardziej nękało bramkę strzeżoną przez naszego rodaka. Im bliżej końca, tym remis bardziej był prawdopodobny. Mimo pernamentnych ataków Lazio, wynik pozostał bez zmian.

Empoli FC- S.S. Lazio Rzym 1:0 (5’Tonelli)