Skromna wygrana Pogoni

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:14
2 gru 2015, 20:52

W derbach Pomorza lepsi okazali się gracze Pogoni Szczecin, którzy skromnie pokonali Lechię Gdańsk 1:0.

Przed meczem zawodnicy z Gdańska walczyli nie tylko o dominację na Pomorzu, lecz przede wszystkim o punkty, które pozwoliłyby im na opuszczenie dołu tabeli. Gospodarze po ostatnim nudnym meczu ze Śląskiem, w którym padł wynik 0:0, liczyli na zwycięstwo przed własną publiką. Pierwsza połowa to wyrównana gra obu ekip, bez wskazania na wyrażnego faworyta. Jedni i drudzy szanowali piłkę, tym samym nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część meczu to zdecydowanie odważniejsze ataki gości, którzy uzyskali optyczną przewagę, jednak Pogoń wciąż groźnie atakowała. Kolejne strzały Lechistów można było zaliczyć tylko do statystyk, bowiem żadne z uderzeń nie znalazło drogi do siatki. Gdy kibice powoli opuszczali już stadion by uniknąć korków przy wyjeździe, Rafał Murawski w doliczonym czasie gry zapewnił Portowcom wygraną i śmiało można mówić, że to Pogoń rządzi na Pomorzu.

Pogoń: Słowik- Rudol, Fojut, Czerwiński, Lewandowski- Małecki(70’Przybecki), Murawski, Matras, Listkowski(50’Dwalishwili)- Akahoshi(80’Walski)- Frączczak

Lechia: Marić- Stolarski, Janicki, Gerson, Marković- Kovacević(90’Maloca), Borysiuk- Makuszewski, Mila(83’Żebrakowski), Peszko- Kuświk(67’Wojtkowiak)

Sędziował: T. Wajda

Pogoń Szczecin- Lechia Gdańsk 1:0 (90’Murawski)