Skuteczny rezerwowy Lewandowski

14 kwi 2018, 21:31

Bayern Monachium rozbił na własnym stadionie Borussię Mönchengladbach 5:1. Robert Lewandowski rozegrał 21 minut i strzelił gola.

Pewny od tygodnia zdobycia szóstego z rzędu Mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie drużynę z Mönchengladbach aż 5:1. Jednak początek spotkania nie zanosił na tak przekonywającą wygraną Bawarczyków.

W 9. minucie niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie. Svena Ulreicha pewnym strzałem pokonał Josip Drmić. Jak się później okazała było to wszystko, na co stać było w tym meczu przyjezdnych. W 37. minucie do wyrównania doprowadził Sandro Wagner. Cztery minuty później ten sam zawodnik po raz drugi umieścił piłkę w bramce Sommera.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków podopiecznych Juppa Heynckesa. Na 3:1 w 51. minucie podwyższył Alcântara. Kolejne minuty to kontrolowanie spotkania przez FCB. Czwarta bramka dla gospodarzy padła po uderzeniu Alaby w 67. minucie meczu.

Będąc pewnym zwycięstwa swojej drużyny trener Heynckes wpuścił w miejsce Wagnera poobijanego po ostatnim meczu Ligi Mistrzów Roberta Lewandowskiego. Mimo przebywania na murawie tylko nieco ponad dwudziestu minut Polak zdobył bramkę. W 82. minucie z prawej strony pola karnego doskonale dograł Kimmich a Lewy bez problemu pokonał bramkarza Borussii. Tym samym strzelił swoją 27. bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Bayern Monachium – Borussia Mönchengladbach 5:1 (2:1)