Słabe Rennes i słaby Grosicki

10 kwi 2016, 18:39

OGC Nice wygrało z Rennes 3:0 w meczu 33. kolejki francuskiej Ligue 1. Drużyna Kamila Grosickiego nie wykorzystała tym samym szansy zbliżenia się do Olympique Lyon i AS Monaco na punkt.

Mecz ten był bardzo ważny dla czołówki tabeli. Tam tylko PSG było pewne wszystkiego, mistrzostwa. Pomiędzy drugim Olympigue Lyon, a szóstą Nice było zaledwie pięć oczek różnicy. Sprawa gry w Lidze Mistrzów, zarówno od kwalifikacji, jak i od fazy grupowej, była więc otwarta. I tak się złożyło, że oba zespoły tego spotkania miały duże szanse na zajęcia miejsca na podium.

Starcie to dobrze będą jednak wspominać tylko i wyłącznie gospodarze z Allianz Riviera. Hat-trick Hatema Ben Arfy załatwił mecz i już w 56. minucie było niemal pewne kto zdobędzie dziś komplet punktów. Kamil Grosicki, tak jak jego koledzy, nie zagrał dobrego spotkania. Na boisku przebywał tylko 45 minut. Od początku drugiej części zastąpił go Giovanni Sio.

Dzięki wygranej Nice awansowało na 4. miejsce w ligowej tabeli(53 pkt). Rennes, mimo porażki, wciąż ma szanse na grę w Champions League, jednak sprawy już się trochę pokomplikowały, ponieważ do trzeciego Monaco traci obecnie cztery punkty. W następnej kolejce zespół z Nicei podejmie na wyjeździe Olympique Lyon(15.04), zaś podopieczni Rollanda Courbisa u siebie zagrają z Guingamp(17.04).

OGC Nice-Rennes 3:0