Słabi Polacy w “polskim” hicie Serie A. Głupota Moise Keana

6 mar 2023, 09:45

AS Roma po pięknej bramce Gianluki Manciniego wygrała 1:0 z Juventusem w najciekawszym meczu 25. serii gier we włoskiej lidze. Niezbyt dobrze ocenieni przez włoską prasę zostali Nicola Zalewski i Wojciech Szczęsny, którzy wystąpili w tym spotkaniu.

Pojedynek AS Romy z Juventusem bezsprzecznie był hitem 25. kolejki Serie A. Drużyna Jose Mourinho walczy o zajęcie miejsca na ligowym podium, natomiast ekipa z Turynu robi co może, aby po odjęciu 15 punktów znaleźć się w strefie europejskich pucharów.

AS Roma wygrywa z Juventusem w hicie kolejki

Pierwsza połowa meczu stała się na słabym poziomie. Obie ekipy nie stworzyły sobie zbyt wielu dogodnych okazji i wszystko, co najciekawsze wydarzyło się po przerwie. W 53. minucie pięknego gola strzelił Gianluca Mancini, który popisał się efektownym uderzeniem sprzed pola karnego, nie dając żadnych szans Wojciechowi Szczęsnemu na skuteczną interwencję.

Juventus mocno naciskał, aby doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie się to nie udało. W gonieniu wyniku nie pomógł również Moise Kean. 23-latek pojawił się na boisku w 89. minucie, ale po kilkudziesięciu sekundach obejrzał czerwoną kartkę po tym, jak bezsensownie kopnął strzelca gola dla AS Romy.

Słabe oceny Zalewskiego i Szczęsnego

Od pierwszych minut na boisku przebywali Nicola Zalewski i Wojciech Szczęsny. Zawodnik AS Romy rozegrał 63 minuty, a “La Gazzetta dello Sport wystawiła mu za występ ocenę “5”. Dziennikarze stwierdzili, że “był nieśmiały w ataku i nieporadny w obronie”.

Bramkarz polskiej reprezentacji nie miał zbyt dużych szans przy strzale Manciniego na 1:0, a poza tym zanotował kilka udanych interwencji. To jednak nie wystarczyło dziennikarzom – również wystawili mu “piątkę”, co najpewniej miało związek z porażką Juventusu.

Po wygranej 1:0 AS Roma skorzystała na porażce AC Milanu i z dorobkiem 47 punktów przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli Serie A. Juventus z kolei zajmuje ósme miejsce z 35 punktami na koncie, a do strefy europejskich pucharów traci siedem punktów.

Skandal w Motorze Lublin. Portugalski trener zaatakował prezesa klubu, Tomczyk w szpitalu