Słaby mecz reprezentacji Polski. Przegrana ze Słowenią

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:22
6 wrz 2019, 23:07

Reprezentacja Polski po słabym meczu przegrała 0:2 w wyjazdowym spotkaniu ze Słowenią. jest to pierwsza porażka Polaków w eliminacjach do Euro 2020. Bramki dla gospodarzy zdobyli Aljaz Struna oraz Andraz Sporar.

Właściwie przez całe spotkanie Polacy nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji, która zapadłaby w pamięć. Nasi reprezentanci byli lepsi technicznie, utrzymywali się dłużej przy piłce, ale nie mieli absolutnie żadnego pomysłu na wykańczanie akcji. Słowenia była zdecydowanie konkretniejsza i po prostu wykorzystała swoje sytuacje. Mimo znacznie niższego posiadania piłki trzeba przyznać, że nasi rywale wygrali zasłużenie.

W 35. minucie Aljaz Struna wykorzystał przedłużoną piłkę po rzucie rożnym i z bliska bardzo mocno wpakował ją do siatki. Niestety utrata bramki nie wpłynęła na obraz gry i Polacy dalej grali bez jakiegokolwiek pomysłu.

Wydawało się, że może po zamianie stron Polacy pokażą co potrafią, ale nadzieje okazały się być złudne. Co więcej w 65. minucie piłkarze Słowenii świetnie wyprowadzili kontratak i wymieniając zaledwie trzy podania doprowadzili do sytuacji sam na sam. Andraz Sporar ładnie zmieścił piłkę z ostrego konta i ustalił wynik meczu.

Chwilę później wydawało się jeszcze, że Polacy mogą wrócić do gry, kiedy to Kamil Grosicki trafił piłką do siatki, ale sędzia odgwizdał chwilę wcześniej faul i anulował bramkę. Więcej prób złapania kontaktu Polacy już właściwie nie podjęli i przegrali pierwszy raz w eliminacjach do Euro 2020.

Polska pozostaje liderem grupy G, ale nad drugą Austrią mamy już zaledwie trzy punkty przewagi.

Słowenia 2-0 Polska