Śląsk niepokonany w grupie spadkowej. Kolejna porażka Arki

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:22
19 maj 2018, 20:20

Arka Gdynia przegrała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 0:1. To szósta porażka podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego w decydującej fazie sezonu. Śląsk Wrocław w grupie spadkowej nie schodził z boiska pokonany.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła już w pierwszej minucie. Piech zagrał prostopadłe podanie do Daniela Łuczaka, a 21-letni napastnik bez trudu pokonał golkipera gospodarzy. W 31. minucie piłkarze Arki pożegnali Krzysztofa Sobieraja, który postanowił zakończyć karierę. Związany przez większość czasu z Gdyńskim klubem obrońca, na początku meczu miał okazję na zdobycie bramki, jednak jego strzał głową obronił Wrąbel. Arka walczyła o gola wyrównującego, ale ani próby Szwocha ani sytuacja Siemaszki z końcowych minut nie pozwoliły Leszkowi Ojrzyńskiemu pożegnać się z klubem przynajmniej remisując. Śląsk wywiózł z Gdyni komplet punktów zostając tym samym najlepiej punktującą drużyną LOTTO Ekstraklasy w decydującej fazie sezonu (19 punktów w 7 meczach). Arka Gdynia przegrała z kolei po raz 6 po podziale na grupy.

W sezonie 2017/2018 LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia zgromadziła łącznie 43 punkty co dało jej 12. pozycję w tabeli, natomiast Śląsk Wrocław po imponującej końcówce zakończył sezon z 50 punktami na miejscu 10.

Arka Gdynia 0:1 Śląsk Wrocław

0:1 1′ Daniel Łuczak

Arka Gdynia: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sobieraj (31′ Marcus), Helstrup, Marciniak – Nalepa (82′ Piesio), Sołdecki, Szwoch – Jankowski, Jurado (57′ Siemaszko)

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Dankowski, Tarasovs, Celeban, Cholewiak – Kosecki, Rieder, Pałaszewski, Łuczak (90+1′ Pawelec) – Piech (64′ Łyszczarz) – Robak (82′ Bergier)