Śląsk pokonuje Jagiellonię i robi krok w stronę utrzymania

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:45
20 kwi 2016, 22:15

Śląsk Wrocław pokonał u siebie Jagiellonię Białystok 3:1 i zyskał 3-punktową przewagę nad strefą spadkową.

Różnice punktowe w tabeli grupy spadkowej są niewielkie, więc każde punkty są na wagę złota. Oba zespoły od początku meczu nastawiły się na zdobywanie bramek. Pierwsza próba gospodarzy okazała się niecelna, ale strzał Morioki bez przyjęcia i tak był niebezpieczny. Za to w 14. minucie Śląsk na prowadzenie wyprowadził Mervo, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Picha. Piłkarze Śląska kontrolowali mecz i grali pewnie w obronie. Strzał Vassiljeva obronił dobrze ustawiony Abramowicz. Bramkarz Śląska minutę później popełnił jednak katastrofalny błąd. Chcąc wyłapać dośrodkowanie Cernycha wypuścił piłkę w kierunku bramki, a prezent ten bez problemów wykorzystał Vassiljev. Sytuacja ta nie wpłynęła jednak deprymująco na gospodarzy. Świetną akcję rozpoczął Gracjar, który płasko dograł przed pole karne do Hateleya, a ten uderzył zza pola karnego. Drągowski odbił piłkę pod nogi Picha, ale pomocnik Śląska uderzył wprost w leżącego na ziemi bramkarza Jagiellonii. W 35. minucie Wrocławianie dopięli swego i ponownie wyszli na prowadzenie. Egzekutorem po raz drugi okazał się Mervo. Uderzona przez Węgra piłka przeleciała między nogami Szymonowicza, odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło. Piłkarze Śląska skupili się na obronie nie chcąc popełnić błędu. Goście nie zamierzali jednak ryzykować. Tomasik niespodziewanie uderzał spod linii bocznej boiska trafiając w słupek. Jeszcze lepszą sytuację miał Alvarinho. Urwał się obrońcy po podaniu Burligi w pole karne, ale próbę Portugalczyka obronił wychodzący z bramki Abramowicz. W 72. minucie kropkę nad „i” postawił Morioka, który pięknym strzałem z dwudziestu metrów pokonał Drągowskiego i przypieczętował ważne zwycięstwo Śląska.

Bramki: 14′ Mervo, 20′ Vasilljev, 35′ Mervo, 72′ Morioka

Żółte kartki: 51′ Tomasik, 82′ Guti, 85′ Burliga

Śląsk: Abramowicz – Zieliński, Celeban, Kokoszka, Dvali – Hateley, Gecov (76′ Hołota) – Grajciar (88′ Dankowski), Morioka, Pich – Mervo

Jagiellonia: Drągowski – Burliga, Szymonowicz, Guti, Tomasik – Grzyb (81′ Frankowski), Góralski (46′ Alvarinho), Romanczuk – Vasilljev – Cernych, Grzelczak (46′ Mystkowski)