Śląsk wciąż niepokonany

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
8 maj 2018, 22:41

Śląsk Wrocław w meczu pewnych utrzymania w LOTTO Ekstraklasie zespołów pokonał przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2:0.

Od rozpoczęcia gry w grupie spadkowej Śląsk nie przegrał żadnego meczu. Potwierdził to w spotkaniu z Pogonią Szczecin. Pierwsze 12 minut spotkania były rozgrywane w centralnej części boiska. Jednak kluczowa sytuacja dla losów spotkania miała miejsce w 13. minucie. Wtedy czerwoną kartkę za ostry faul poza polem karnym dostał bramkarz gości Łukasz Budziłek. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejął zespół trenera Pawłowskiego i wydawało się, że gole to kwestia najbliższych minut. Jednak na pierwszą bramkę kibice czekali aż do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Wtedy Michał Chrapek po kilku strzałach gospodarz w przeciągu 3-4 sekund wepchnął piłkę do siatki. Tuż po przerwie, w 49. minucie na 2:0 podwyższył Arkadiusz Piech. Z prawej strony mocne dośrodkowanie po ziemi posłał Jakub Kosecki, a napastnik wrocławskiego klubu ładnym uderzeniem piętką strzelił swoją bramkę numer 10 w tym sezonie.

Śląsk Wrocław — Pogoń szczecin 2:0