Strona główna Piłka nożna Śląsk Wrocław pozyska napastnika z Portugalii?

Śląsk Wrocław pozyska napastnika z Portugalii?

0

David Caiado może trafić do Śląska Wrocław. 29 – letni napastnik grał już kiedyś w Ekstraklasie, a było to w 2009 roku, w Zagłebiu. Czy zebrane doświadczenie pozwoli mu wrócić do Polski i grać lepiej niż 7 lat temu?

Caiado to prawy napastnik z Portugalii. Jego główny atut to szybkość i dobra technika obu nóg. W KGMH Zagłębiu Lubin zadebiutował w wieku 22 lat zdobywając cudowną bramkę z 40 metrów w meczu przeciwko Wiśle Kraków. Była to jedyna bramka zawodnika urodzonego w Luksemburgu. Taki przebieg zdarzeń nie pozwolił mu zrobić w Polsce kariery i Zagłębie nie wykupiło gracza.

Caiado to piłkarz, który raczej nie przywiązuje się na długo do klubów. Po przygodzie z Ekstraklasą zaczął swój wojaż po Europie. Większych sukcesów w swoich drużynach nie odnosił, ale jeden sezon zdecydowanie może zaliczyć do udanych.Gdy przywykło do niego, że strzelał maksymalnie 2 – 3 trafienia (z wyjątkiem Ponferradiny gdzie zdobył 4 gole) to w bułgarskiej Beroe Starej Zagorze Caiado strzelił 19 goli w 68 meczach.

Portal transfermarket.pl wycenia portugalskiego gracza na 400 tys euro. Oprócz tranferu do Śląska istnieje również opcja, że były gracz Zagłębia wróci do Segunda Division lub do Portugalii.

Komentarze