Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Śląsk złamał przepis!? Będzie walkower?!

Śląsk złamał przepis!? Będzie walkower?! [AKTUALIZACJA]

6

Śląsk Wrocław złamał jeden z przepisów regulaminu rozgrywek podczas piątkowego spotkania 1. kolejki Ekstraklasy z Lechem Poznań! Chodzi o dodany w tym sezonie punkt, który mówi o liczbie dwóch cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej przebywających równocześnie na boisku podczas meczu.

W drugiej połowie rywalizacji we Wrocławiu w drużynie Śląska po wejściu Ostoji Stjepanovicia występowało trzech cudzoziemców spoza UE: Japończyk Ryota Morioka, Gruzin Lasha Dvali oraz piłkarz posiadający obywatelstwo zarówno Macedonii i Serbii – wspomniany Ostoja Stjepanović. W regulaminie rozgrywek Ekstraklasy jest dokładnie napisane o karze dla zespołu (walkower), który złamie ten przepis i należy spodziewać się takiego postępowania Komisji Ligi:

W sezonie 2016/2017 i następnych do każdego klubu może być potwierdzonych i uprawnionych dowolna liczba zawodników – cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej, przy czym w każdym meczu mistrzowskim w rozgrywkach Ekstraklasy może występować równocześnie na boisku 2 zawodników – cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej. Zawody zostaną zweryfikowane przez Komisję Ligi Ekstraklasy S.A. jako przegrane 0:3 na niekorzyść Klubu, w składzie którego występowało równocześnie więcej niż 2 zawodników – cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej.

AKTUALIZACJA:
Okazało się, że w ostatnim czasie zawodnik uzyskał jednak obywatelstwo jednego z krajów Unii Europejskiej. Najprawdopodobniej jest to Bułgaria.

 

Komentarze