Śląsk zwycięża na zakończenie sezonu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:33
7 cze 2015, 19:58

Śląsk Wrocław pokonał Pogoń Szczecin w ostatnim meczu tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarze zwyciężyli 2:1, oba gole zdobył Flavio Paixao. Dla gości trafił Rafał Murawski.

Przed meczem wiadomo było, że Śląsk zakończy sezon na 4. miejscu dającym grę w europejskich pucharach. Pogoń natomiast bez względu na wynik pozostałaby na 8. miejscu.

Mimo niskiej stawki, kibice od początku oglądali ciekawe spotkanie. Już w 2. minucie groźny strzał Picha obronił Kudła, a po chwili odpowiedziała Pogoń, kiedy uderzał Zwoliński. Kilka minut przewagi gospodarzy zaowocowało bramką, którą zdobył Flavio Paixao. W 13 minucie dośrodkował Grajciar, a Portugalczyk skierował piłkę do siatki. Po tej bramce drużyny nieco uspokoiły swoją grę, do końca pierwszej połowy nie mieliśmy już bramek.

Po przerwie, w 50. minucie znakomitą okazję na drugą bramkę miał Śląsk, ale fatalnie spudłował Grajciar. Tymczasem w 56. minucie goście doprowadzili do remisu. Ładną akcję “Portowców” wykończył Rafał Murawski. Kilka minut później Pogoń miała szansę na objęcie prowadzenia, ale źle zachował się Frączczak. W 68. minucie w polu karnym faulowany był Flavio Paixao. Po chwili Portugalczyk podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 73. minucie Pich otrzymał świetne dośrodkowanie, ale nie zdołał dojść do piłki. W 79. minucie kapitalną okazję zmarnował Flavio Paixao. Będąc tuż przed bramkarzem nie potrafił skierować piłki do siatki. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i na zakończenie sezonu Śląsk zwyciężył 2:1.

Śląsk Wrocław  –  Pogoń Szczecin   2:1 (1:0)  –  F. Paixao (13min., 69min.); R. Murawski (57min.)