Sławomir Peszko z nową rolą. Niespodziewanie został trenerem

18 wrz 2023, 16:18

W poniedziałek Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Wieczystej Kraków. Niespodziewanie opiekę nad klubem z województwa małopolskiego przejął Sławomir Peszko. Były reprezentant Polski zajmie stanowisko tymczasowego szkoleniowca trzecioligowej drużyny.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sławomir Peszko tymczasowym trenerem Wieczystej Kraków

W bieżącym sezonie Wieczysta Kraków zgromadziła na swoim koncie zaledwie piętnaście punktów, które zdobyła w ośmiu spotkaniach. Wyniki te nie są zadowalające dla włodarzy klubu, którzy oczekują, że drużyna jeszcze w tym sezonie powalczy o awans do II ligi. Dlatego też władze małopolskiej ekipy postanowił dokonać zmian na ławce trenerskiej.

Z klubem oficjalnie pożegnał się Maciej Musiał, który opiekował się piłkarzami Wieczystej od początku sezonu 2023/24. Jego miejsce, przynajmniej tymczasowo, zajmie Sławomir Peszko. Dla byłego reprezentanta Polski będzie to pierwsza praca w tej roli.

Doświadczony zawodnik przeszedł na piłkarską emeryturę wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu. Peszko w swoim piłkarskim życiorysie ma takie zespoły jak Lech Poznań, FC Koeln czy Lechia Gdańsk. Jego ostatnim klubem była natomiast właśnie Wieczysta Kraków.

Nie wiadomo, jak długo Peszko będzie trenował piłkarzy z Krakowa. Na pewno poprowadzi mecz Wieczystej zaplanowany na 22 września. Wówczas małopolska ekipa zmierzy się z drużyną KSZO Ostrowiec.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kibice Warty chcą zmian. Koniec z derbami Poznania przy Bułgarskiej?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA