“Słonie” wygrywają w sparingu po golach nowych zawodników

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:42
17 cze 2016, 18:49

Co prawda do inauguracji nowego sezonu Ekstraklasy jeszcze daleko, ale Bruk-Bet Termalica Nieciecza już rozpoczął przygotowania. W pierwszym sparingu pokonał Spartaka Trnavę 3:0.

Była to doskonała okazja, by sprawdzić skuteczność ofensywy transferowej drużyny z Niecieczy. Klub z Małopolski w ostatnim czasie dokonał aż pięciu wzmocnień na różnych pozycjach i liczy w przyszłym na coś więcej niż na walkę o utrzymanie. Dzisiejszy rywal natomiast nie był byle jaki. Spartak Trnava to czwarta drużyna słowackiej Ekstraklasy.

Już w 13. minucie nowy nabytek niecieczan – David Guba – otworzył worek z bramkami. Wraz z upływem czasu było coraz lepiej. Inicjatywa cały czas była po stronię gości, dzięki czemu szybko udało się wyprowadzić kolejny cios. Na 2:0 podwyższył także niedawno sprowadzony do Niecieczy – Samuel Stefanik.

Po zmianie stron Czesław Michniewicz postanowił zmienić cały skład i wypróbować inne założenia taktyczne, w końcu po to są mecze towarzyskie. Zaowocowało to od razu bramką, którą zdobył w 46. minucie Vladislavs Gutkovskis.

Spartak Trnava – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:2)
13′ Guba, 27′ Štefánik, 46′ Gutkovskis