Reprezentacja Słowacji pokonuje Rosję, solidny występ Dudy

15 cze 2016, 17:20

Słowacja pokonała 2:1 Rosję i zdobyła swoje pierwsze punkty w grupie B. Kluczem do wygranej były bramki Vladimira Veissa i Marka Hamsika. Rosjanie zdołali odpowiedzieć bramką Glushakova, jednak to było wszystko, na co stać dziś było reprezentację “Sbornej”. Mecz od pierwszej minuty rozpoczął Ondrej Duda.

Mecz ten był bardzo ważny dla obu ekip, które potrzebowały punktów, jak tlenu. Rosjanie po niespodziewanej remisie z Anglikami chcieli z pewnością postawić kolejny krok do awansu z grupy B, z kolei Słowacy wyszli na ten mecz podrażnieni porażką z Walią.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków reprezentacji Rosji, która przez większą część pierwszej połowy zdecydowanie miała przewagę w każdym aspekcie gry, brakowało jedynie celnego strzału, który zakończyłby się bramką. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić jednak Słowacy. Kluczową rolę w końcówce pierwszej połowy gry odegrał jeden z liderów reprezentacji Słowacji, Marek Hamsik. Najpierw w 32. minucie popisał się kapitalnym podaniem do Vladimira Veissa, który jednym zagraniem zwiódł dwóch rywali i pewnie pokonał Igora Akinfeeva. Hamsik zdołał wpisać się jeszcze na listę strzelców w 45. minucie, kiedy po szybko rozegranym rzucie rożnym, popisał się kapitalnym strzałem prosto w lewy górny róg rosyjskiej bramki i podwyższył prowadzenie Słowaków.

W drugiej połowie podopieczni Jána Kozáka zdecydowanie oddali pole gry Rosjanom, którzy uparcie dążyli do zdobycia gola, jednak przez większą część drugiej połowy nie udawało im się pokonać Matusa Kozacika. W 67. minucie boisko opuścił Ondrej Duda, który zaliczył solidny występ, jednak nie popisał się niczym szczególnym, jak w pierwszym meczu przeciwko Walii. Rosjanie dopięli swego dopiero w 80. minucie, kiedy zagranie Shatova skrzętnie wykorzystał Denis Glushakov. Do końca meczu Rosjanie starali się doprowadzić do wyrównania, jednak Słowakom udało się wygrać to spotkanie i zdecydowanie poprawić swoją sytuację w grupie. Po dwóch kolejkach Słowacy mają 3 punkty, natomiast Rosjanie kończą drugą kolejkę fazy grupowej z 1 “oczkiem” na koncie. Przed reprezentacją Słowacji ostatni mecz z Anglią, natomiast Rosjanie rywalizować będą z Walią.

Rosja – Słowacja 1:2
Bramki: Glushakov (80′) – Veiss (32′), Hamsik (45′)