Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Słowacki napastnik w Miedzi Legnica

Słowacki napastnik w Miedzi Legnica

0

22-letni napastnik Jakub Vojtus został zawodnikiem Miedzi Legnica. Słowak rundę wiosenną spędził w II lidze rumuńskiej, gdzie w zespole Universitatea Cluj zagrał w 13 meczach, w których zdobył 5 bramek i miał 6 asyst. Vojtus przeszedł pomyślnie badania medyczne i podpisał z Miedzią roczny kontrakt.

Vojtus był już zimą na testach w legnickim klubie i strzelił nawet bramkę w sparingu z Rakowem Częstochowa, ale wtedy trener Ryszard Tarasiewicz nie zdecydował się na kolejnego zawodnika w ataku o podobnych parametrach. Słowak pozostał jednak pod obserwacją Miedzi. Teraz, po odejściu Bartosza Ślusarskiego i Igora Subbotina, sztab szkoleniowy Miedzi sięgnął po słowackiego napastnika, który zaliczył bardzo udaną rundę wiosenną w II lidze rumuńskiej. W barwach Universitatea Cluj zagrał 13 meczów, w których strzelił 5 bramek i miał 6 asyst.

Na Słowacji Vojtus uchodzi za duży talent. Mierzący 186 cm zawodnik ma na koncie 13 występów w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju. Już w 2010 roku trafił do Interu Mediolan, gdzie szkolił się przez kilka sezonów i był wypożyczany do innych klubów, m.in. Chievo Verona, a także chorwackiego NK Zagrzeb czy portugalskiego SC Olhanense. W 2015 roku wrócił na Słowację, gdzie w zespole Spartaka Trnava wystąpił w 22 meczach, strzelając 3 bramki. Rundę wiosenną 2016 spędził w rumuńskim zespole Universitatea Cluj.

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica SA

Komentarze