piątek, 1 lipca, 2022

OFICJALNIE: Słowacki pomocnik w GKS-ie Katowice

28-letni Peter Sulek występują na pozycji środkowego pomocnika związał się z pierwszoligowym GKS-em Katowice. Zawodnik węgierskiego Mezőkövesd Zsóry został wypożyczony do katowickiego klubu do końca obecnego sezonu.

Przygodę z piłką rozpoczynał w Dukli Bańska Bystrzyca. Swoje bogate doświadczenie zdobywał w takich klubach jak MSK Zilina, Spartak Myjava i FC Vysocina. W 2010 roku odnotował debiut w młodzieżowej reprezentacji Słowacji podczas meczu z Chorwacją (1:1). Ostatnio reprezentował barwy ekstraklasowca z Węgier – Mezokovesd Zsory FC.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do GKS-u. Klub z Katowic przedstawił bardzo konkretną propozycję i dlatego zdecydowałem się na transfer. Liczę, że wkrótce będę mógł zadebiutować, bo chcę jak najszybciej pomóc drużynie – mówi Sulek.

Szkoleniowiec GKS-u Katowice Piotr Mandrysz liczy, że nowy zawodnik wniesie doświadczenie do trójkolorowej ekipy. – Po analizie charakterystyki gry Petera uznaliśmy, że nam się przyda. To lewonożny gracz środka pola, posiadający dobrą technikę użytkową, typowy zawodnik na pozycje „sześć” lub „osiem”. To piłkarz „klejący” grę od tyłu, ma doświadczenie zdobyte w solidnych klubach. Potrzebuje czasu, ale jeśli będzie w odpowiedniej formie fizycznej, to okaże się wzmocnieniem – mówi szkoleniowiec GieKSy.

Źródło: Własne/BP GKS-u Katowice

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA