czwartek, 30 czerwca, 2022

Spadek reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski kobiet zanotowała nieznaczny spadek w najnowszym rankingu FIFA. Aktualnie zajmują ona 29. pozycję, co oznacza osunięcie się w zestawieniu o jedną lokate względem poprzedniego notowania.

W opublikowanym dziś rankingu FIFA, reprezentacja Polski kobiet uplasowała się na 29. pozycji. Na czele zestawienia niezmiennie Amerykanki, które w zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata sięgnęły po złoty medal. Na drugiej pozycji znajdują się Niemki, natomiast trzecia lokata należy do Holenderek, które zagrały w finale wspomnianego turnieju.

Już w sierpniu reprezentacja Polski kobiet rozpocznie eliminacje Mistrzostw Europy. Rywalkami Biało-Czerwonych w grupie będą: Hiszpania, Czechy, Azerbejdżan oraz Mołdawia. Na turniej awansują najlepsze reprezentacje z każdej z grup oraz trzy najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Pozostałe sześć zespołów z trzecich miejsc utworzy trzy pary, których zwycięzcy także zagrają na turnieju. Na Mistrzostwach Europy nie zabraknie oczywiście gospodyń, reprezentacji Anglii, która ma już zapewniony udział.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA