Strona główna Piłka nożna Piłka kobieca Spadek reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

Spadek reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

0
Foto: twitter/NikolKaletka

Reprezentacja Polski kobiet zanotowała nieznaczny spadek w najnowszym rankingu FIFA. Aktualnie zajmują ona 29. pozycję, co oznacza osunięcie się w zestawieniu o jedną lokate względem poprzedniego notowania.

W opublikowanym dziś rankingu FIFA, reprezentacja Polski kobiet uplasowała się na 29. pozycji. Na czele zestawienia niezmiennie Amerykanki, które w zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata sięgnęły po złoty medal. Na drugiej pozycji znajdują się Niemki, natomiast trzecia lokata należy do Holenderek, które zagrały w finale wspomnianego turnieju.

Już w sierpniu reprezentacja Polski kobiet rozpocznie eliminacje Mistrzostw Europy. Rywalkami Biało-Czerwonych w grupie będą: Hiszpania, Czechy, Azerbejdżan oraz Mołdawia. Na turniej awansują najlepsze reprezentacje z każdej z grup oraz trzy najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Pozostałe sześć zespołów z trzecich miejsc utworzy trzy pary, których zwycięzcy także zagrają na turnieju. Na Mistrzostwach Europy nie zabraknie oczywiście gospodyń, reprezentacji Anglii, która ma już zapewniony udział.

Komentarze