Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Spadkowicz z Ekstraklasy zagra w czołowym szkockim klubie

Spadkowicz z Ekstraklasy zagra w czołowym szkockim klubie

0

Ekspert od spadków opuszcza Polskę – taki również tytuł moglibyśmy nadać temu tekstowi. Bo jak inaczej nazwać piłkarza, który przez ostatnie trzy lata regularnie co rok przeżywał degradację swojego klubu?

Mowa oczywiście o Krystianie Nowaku, który fatalną serię rozpoczynał w Widzewie Łódź, z którym żegnał się z Ekstraklasą, a już sezon później także z I ligą. Na kampanię 2015/2016 “wzmocnił” Podbeskidzie Bielsko-Biała i jak doskonale pamiętamy, także miał swój wkład w spadku na zaplecze Ekstraklasy, rozgrywając 21 spotkań.

Nowak został dziś graczem szkockiego Heart of Midlothian, gdzie będzie miał za zadanie godnie zastąpić Błażeja Augustyna, który został niedawno piłkarzem włoskiego Ascoli. 22-letni defensor związał się z trzecią ekipą minionego sezonu tamtejszej ekstraklasy dwuletnim kontraktem. Na inaugurację sezonu “Serca” uległy minimalnie Celtikowi Glasgow 1:2. Klub ten ma już za sobą kompromitację w eliminacjach Ligi Europy, w których udział zakończył już w 2. rundzie po klęsce na własnym stadionie z maltańską Birkirkarą 1:2 (0:0 na wyjeździe).

Komentarze