Sparingi: remis GKS-u Bełchatów, wysokie zwycięstwo Arki i przegrana GKS-u Katowice

18 lut 2015, 20:54

Co słychać u pierwszoligowców? Jak drużyny z zaplecza Ekstraklasy radzą sobie w sparingach? Zapraszamy do lektury.

GKS Katowice

GKS Katowice rozegrał dzisiaj dwa sparingi. W pierwszym grał z Chrobrym Głogów swoim najsilniejszym składem i przegrał 0:3. W drugim sparingu piłkarze rezerwowi grali z Górnikiem Wałbrzych, ale oni także musieli uznać wyższość rywali.

Górnik Wałbrzych – GKS Katowice 2:1 (2:1)

Bramka dla GKS-u: Kujawa (11.)

GKS: Dobroliński (46. Rudnicki) – Pietrzak, Cybul (46. Bajor), Jurkowski, Czerwiński – Szombierski, Bętkowski (73. Kostępski) – Szołtys, Pitry, Ceglarz – Kujawa.

GKS Bełchatów

GKS również rozegrał dzisiaj dwa sparingi. Najpierw zawodnicy rezerwowi grali ze Zniczem Pruszków. Mecz skończył się wynikiem 1:1. Silniejszy skład bezbramkowo zremisował z Miedzią Legnica.

PGE GKS Bełchatów – Miedź Legnica 0:0

PGE GKS: Zubas – Zbozień, Baranowski, Telichowski, Mójta – Baran, Komołow – Wroński, Wacławczyk, Olszar – Piech.

Arka Gdynia

Zespół z Gdyni urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Arka pewnie wygrała z wiceliderem III ligi Startem Warlubie 7:0.

Akra Gdynia – Start Warlubie 7:0 (3:0)

Bramki: Karłowicz (26.), Lomski (27.), da Silva (33.), Szubert (48.), Kowalski (58.), Nalepa (75.), Rzuchowski (87.)

Arka (I połowa): Kędra – Stolc, Wojcinowicz, Sobieraj, Warcholak – Lomski, Łukasiewicz, Gałecki, Wojowski – Da Silva – Karłowicz.

Arka (II połowa): Miszczuk – Kowalski, Marcjanik, Szur, Dampc – Renusz, Rzuchowski, Nalepa, Jagiełło – Tomasiewicz – Szubert.