Sparingowe zwycięstwa Arki Gdynia i ŁKS-u Łódź

3 lip 2019, 13:59

Arka Gdynia i ŁKS Łódź rozegrali mecze towarzyskie, przygotowujące ich do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Obie ekipy mierzyły się z klubami występującymi w Fortuna I Lidze.

Zespół z Gdyni rywalizował z Chojniczanką Chojnice, która w minionym sezonie zaplecza Ekstraklasy uplasowała się na 10. miejscu. Pierwsza i zarazem ostatnia bramka w tym spotkaniu padła już w pierwszej minucie rywalizacji. Autorem trafienia był 35-letni brazylijski napastnik Marcus Vinicius.

3 lipca 2019, godz. 11:00 – spotkanie towarzyskie

Arka Gdynia 1:0 Chojniczanka Chojnice

Marcus Vinícius 1′

Arka Gdynia: (I połowa) 30. Kacper Krzepisz – 21. Michael Olczyk, 23. Luka Marić, 6. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak – 8. Marcus Vinícius, 16. Azer Bušuladžić, 14. Michał Nalepa, 26. Dawit Schirtladze, 28. Santi Samanes – 11. Rafał Siemaszko

(II połowa) Marcin Staniszewski – 4. Damian Zbozień, 26. Adam Danch, 3. Christian Maghoma, 22. Jakub Wawszczyk – 27. Maksymilian Banaszewski (73, 31. Jan Łoś), 20. Goran Cvijanović, 16. Adam Deja, 9. Nabil Aankour, 7. Maciej Jankowski – 92. Aleksandyr Kolew

Chojniczanka Chojnice: (I połowa) 12. Andrzej Witan – 27. Jan Mudra, 42. Seweryn Michalski, 25. zawodnik testowany, 20. Kamil Sylwestrzak – 16. Miłosz Przybecki, 5. Paweł Zawistowski, 8. Bartosz Wolski, 10. Mateusz Kuzimski, 21. Emil Drozdowicz – 17. Tomasz Mikołajczak

(II połowa) Radosław Janukiewicz – 23. Jacek Podgórski, 85. Hubert Wołąkiewicz, 25. zawodnik testowany, 27. Jan Mudra – 19. Michał Sacharuk, 5. Paweł Zawistowski (70, 8. Bartosz Wolski), 18. Jakub Letniowski, 9. Wojciech Trochim, 21. Emil Drozdowicz (73, 10. Mateusz Kuzimski) – 11. Janusz Surdykowski

W innym spotkaniu, beniaminek PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź pokonał aż 3:0 I-ligową Wartę Poznań. Dwie bramki dla podopiecznych Kazimierza Moskala zdobył nowy piłkarz, Pirulo. Do siatki rywala trafił w 38. oraz w 45. minucie meczu. Wynik spotkania w 83. minucie z rzutu karnego ustalił Łukasz Sekulski.

3 lipca 2019, godz. 11:05 – spotkanie towarzyskie

Warta Poznań 0:3 ŁKS Łódź

Pirulo 38, 45, Łukasz Sekulski 83 (k)

Warta Poznań: (I połowa) Tomasz Laskowski – Jakub Kuzdra, Bartosz Kieliba, Tomasz Boczek, Jakub Kiełb – Krzysztof Biegański, Michał Grobelny, Adrian Cierpka, Robert Janicki, Gracjan Jaroch – Łukasz Spławski

(II połowa) Adrian Lis – Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak, Tomasz Boczek (69 Piotr Skrobosiński), Nikodem Fiedosewicz – Michał Grobelny (70 Stanisław Wawrzynowicz), Artur Marciniak, Krzysztof Biegański (70 Maksymilian Lisowski), Robert Janicki (69 Kajetan Szmyt), Michał Jakóbowski (66 Gracjan Jaroch) – Łukasz Spławski (76 Kacper Tomaszczak)

ŁKS Łódź: (I połowa) 33. Dominik Budzyński – 21. Jan Grzesik, 2. Jan Sobociński, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 3. Adrian Klimczak – 11. Dani Ramírez, 28. Łukasz Piątek, 9. Wojciech Łuczak, 23. Bartłomiej Kalinkowski, 13. Pirulo – 88. Rafał Kujawa

(II połowa) 12. Dawid Arndt – 4. Artur Bogusz, 24. Kamil Juraszek, 5. Maciej Dampc, 8. Kamil Rozmus – 6. Maciej Wolski, 14. Ricardo Guima, 17. Dragoljub Srnić, 19. Michał Trąbka (84 Adam Ratajczyk), 18. Piotr Pyrdoł – 22. Łukasz Sekulski (84 Jewhen Radionow)