[WIDEO] Spokojna wygrana Macedonii, Stjepanović na ławce

24 mar 2017, 22:48

Macedonia pokonała 3-0 Liechtenstein w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 r. w Rosji. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził zawodnik Śląska Wrocław – Ostoja Stjepanović.

Przed tym spotkaniem pewne było jedno – ktoś nie przegra tej potyczki. Może się to wydawać żartobliwe, ale obie ekipy rzeczywiście mają z tym problem. Zarówno Maceodnia jak i Liechtenstein przegrały 4 mecze z rzędu w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 r. w Rosji. Ostatni pojedynek pomiędzy tymi drużynami odbył się w listopadzie 2005 roku, wtedy towarzysko zwyciężyła Macedonia 2-1. Łączny bilans spotkań między nimi to 2 zwycięstwa Macedonii, jeden remis i 0 zwycięstw Liechtensteinu.

W pierwszej części obejrzeć mogliśmy więcej fauli niż ciekawych akcji po obu stronach. Szczególnie agresywnie do tego meczu podeszli gospodarze. Widać było jednak przewagę umiejętności po stronie Macedonii. W 33. minucie gry żółtą kartkę obejrzał zawodnik Liechtensteinu, Nicolas Hasler. Już 5 minut później ostro faulował jego kolega z drużyny, Maximilian Göppel i także obejrzał żółty kartonik. Kiedy wydawało się już, że pierwsza połowa zakończy się jedynie na faulach do bramki w 43. minucie trafił Macedończyk – Boban Nikolov, zaś asystował mu Trichkovski i było 1-0 dla gości.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, Macedończycy głównie wymieniali podania na połowie gospodarzy ale nic z tego nie wynikało, aż do 68 minuty, kiedy to Ilija Nestorovski podwyższył na 2-0, asystę zaliczyła największa gwiazda drużyny Macedonii – Goran Pandev. Już pięć minut później kolejna bramka i znów Ilija Nestorovski po świetnej akcji indywidualnej. Było już 3-0 dla Macedonii. Pięć minut przed końcem meczu żółtą kartką upomniany został jeszcze strzelec dwóch bramek – Nestorovski. W 90. minucie faul w polu karnym Liechtensteinu i jedenastka dla gości. Karnego nie wykorzystał Ilija Nestorovski, który mógł skompletować hat-tricka oraz wynik 4-0, świetną paradą popisał się Peter Jehle.

Oczy kibiców Lotto Ekstraklasy mogły być zwrócone w tym meczu jedynie na ławkę rezerwowych, to właśnie tam cały mecz spędził Ostoja Stjepanović, zawodnik Śląska Wrocław. Trener Macedonii niestety nie dał mu szansy zagrać mimo korzystnego wyniku i spokojnej wygranej 3-0 na wyjeździe.