Sroga lekcja futbolu dla młodych Polek

5 mar 2016, 21:17

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej do lat 17 przegrała aż 0:4 z rówieśniczkami z Norwegii w meczu drugiej kolejki drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy.

W pierwszym meczu Polki po dobrym meczu zremisowało 2:2 z również mocną ekipą Szwedek. Tym razem był o już o wiele gorzej bo już w 5. minucie prowadzenie Skandynawkom dała Ingrid Olsen.

Worek z bramkami rozwiązał się jednak dopiero w drugiej połowie. Już 8 minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższyła Elise Stenevik. Po kolejnych 7 minutach mieliśmy już 3:0, a dzieła zniszczenia w 70. minucie dopełniła Frida Maanum.

W tabeli z kompletem 6 punktów i bilansem bramkowym 10:0 prowadzą Norweżki. Polki są na 3. miejscu i czeka je jeszcze mecz z teoretycznie najsłabszą w grupie Szkocją. Wysokie zwycięstwo może nam dać jeszcze przepustkę na europejski czempionat.