Sromotna porażka Polek w eliminacjach Mistrzostw Europy!

7 cze 2016, 21:12

Reprezentacja Dani rozbiła Polki aż 6:0, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń. Polki nie dopisały do swego dorobku żadnych punktów i wciąż zajmują przedostatnie miejsce w grupie 4.

Od samego początku mecz układał się po myśli gospodyń dzisiejszego meczu, które ani na moment nie dały Polkom poczuć, że mogą powalczyć we wtorkowy wieczór o coś więcej, niż tylko brak pogromu. Dunki od pierwszej minuty stwarzały sobie okazje, zagrażając bramce strzeżonej przez Darię Antończyk. Pierwsza połowa to popis dwóch zawodniczek. Wynik spotkania otworzyła w 28. minucie Sanne Troelsgaard, a 6 minut później na dwubramkowe prowadzenie Dunki wyprowadziła Pernille Harder. Obie te zawodniczki dołożyły w pierwszej połowie jeszcze po jednym trafieniu, Troelsgaard w 27. minucie, a Harder w 41. Reprezentantki Polski starały się wyprowadzać sporadycznie akcje, jednak nie udało się poważnie zagrozić bramce rywalek.

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił, Dunki wciąż atakowały, a Polki uważnie się broniły, jednak nie zdołały zapobiec utracie kolejnych dwóch bramek. Kolejny gol padł dla Dunek w 53. minucie, kiedy Antończyk pokonała Johanna Rasmussen, a wynik tego spotkania ustaliła w 62. minucie Sanne Troelsgaard, zdobywając swoją 3 bramkę.

Następny mecz w ramach kwalifikacji do EURO, Polki rozegrają 20 września, kiedy to zmierzą się z outsiderkami 4 grupy, Mołdawią.

Dania – Polska 6:0
Bramki: Troelsgaard (18′, 27′, 62′), Harder (24′, 41′), Rasmussen (53′)

Składy:
Dania: Petersen – Roddik, Arnth-Jensen, Sorensen (62′ Larsen), Jensen J., Troelsgaard, Nielsen, Nadim (Jensen L.), Harder (52′ Christianssen), Veje, Rasmussen

Polska: Antończyk – Konsek, Sikora, Matysik (83′ Kaletka), Guściora, Wróblewska, Siwińska, Balcerzak (66′ Kamczyk), Daleszczyk, Chojnowski, Pajor (46′ Wiankowska)