Stało się! Termalica Bruk-Bet Nieciecza w Ekstraklasie!!!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:34
30 maj 2015, 17:52

To nie jest Prima Aprilis! Życie napisało dziś jedną z najbardziej niewiarygodnych historii jeżeli chodzi o polską piłkę. Klub z wioski liczącej 700 mieszkańców awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce! Tym klubem jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza!

Po wygranej 2:0 z Pogonią Siedlce spełnił się sen, o którym marzyli sympatycy klubu z Małopolski. Sukces ten smakuje tym bardziej, bowiem Termalica awansować do Ekstraklasy powinna co najmniej dwukrotnie w poprzednich latach. Niestety dla niej, w ostatnich meczach traciła punkty, na skutek czego awans wymykał się z rąk.

W tym roku karta się odwróciła. Piłkarze z Niecieczy grali od początku sezonu bardzo konsekwentnie, seryjnie zdobywając punkty. Wyprzedziło ich tylko Zagłębie, które, jeżeli chodzi o struktury, organizację i finanse, wyprzedza nie jeden ekstraklasowy zespół. Najgroźniejszym rywalem w drodze do awansu była więc Wisła Płock. Punkt kulminacyjny nastąpił dwa tygodnie temu, kiedy to Termalica wygrała w Płocku 2:1 i znalazła się na “autostradzie” do awansu. Nie zboczyła z niej i już w lipcu przyjdzie jej mierzyć się z największymi w polskiej lidze!

Jeżeli chodzi o dzisiejszy mecz, to trzeba przyznać, że gospodarze mieli od początku przewagę i kontrolowali sytuacje boiskowe. Pogoń do głosu doszła około 20. minuty i mogła zdobyć bramkę. Jednak po kilku dobrych akcjach ich natarcia przerwał… wiatr utrudniający grę. Wtedy do głosu znowu doszła Termalica, która raz po raz atakowała bramkę gości. W końcu natarcia te na bramkę zamienił w 41. minucie Emil Drozdowicz. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 68. minucie.

Po tym golu na trybunach panowała szampańska atmosfera, a kibice (trzeba przyznać, że mają do siebie dystans) skandowali: “Jesteśmy ze wsi, ale jesteśmy najlepsi!”. Piłkarze zaś nie dali sobie już wyrwać tego zwycięstwa oraz awansu.

Trzeba napisać, że Termalica, wbrew temu co śpiewali kibice, najlepsza nie jest, jednak należa się jej OGROMNE brawa! Rodzina Witkowskich uczyniła ze “Słoników” fantastyczny zespół, który wprowadzi wiele kolorytu do polskiego futbolu, a na ten moment zapisał w historii polskiego futbolu piękną kartę.