Stokowiec bez szans w debiucie. Lech spokojnie ograł ŁKS [WIDEO]

21 paź 2023, 22:04

Piotr Stokowiec nie będzie zbyt dobrze wspominał swojego debiutu w roli trenera ŁKS-u Łódź. W meczu 12. kolejki Lech Poznań bez większego problemu wygrał u siebie z łódzkim zespołem, a dwa gole w pierwszej połowie strzelił kapitan “Kolejorza” Mikael Ishak.

Dwa gole Ishaka do przerwy

Lech Poznań przystępował do tego spotkania po wysokim zwycięstwie 4:1 nad Puszczą Niepołomice, ale i wysokiej porażce aż 0:5 z Pogonią Szczecin. ŁKS z kolei przegrał dwa ostatnie mecze. Najpierw uległ u siebie 0:2 Cracovii, a następnie dał się pokonać 3:0 Radomiakowi Radom.

Pierwsza połowa tego starcia upłynęła pod znakiem wyraźnej przewagi “Kolejorza”. Podopieczni Johna van den Broma mieli przewagę w każdym elemencie gry i bez większego problemu kontrolowali przebieg spotkania. Efektem tego były dwa strzelone gole.

W 18. minucie wynik otworzył Mikael Ishak, który dostał dobre podanie od Filipa Marchwińskiego i celnym strzałem trafił do siatki. Kapitan Lecha Poznań tuż przed przerwą podwyższył na 2:0. Tym razem był kompletnie niepilnowany w polu karnym po podaniu od Kristoffera Velde i ponownie oddał celny, mierzony strzał.

Lech przypieczętował zwycięstwo nad ŁKS-em

Po zmianie stron Lech nieco spuścił z tonu, a swoje okazje zaczęli mieć piłkarze ŁKS-u. Jedna z nich dała im honowego gola. W 64. minucie znajdujący się tuż przed linią bramkową Stipe Juric skorzystał z niezbyt pewnej interwencji Antonio Milicia i bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gospodarzy. W 81. minucie wprowadzony na boisko Nika Kvekveskiri posłał bardzo dalekie podanie w kierunku Kristoffera Velde. Ten uderzeniem z pierwszej piłki w sprytny sposób pokonał bramkarza ŁKS-u i ustalił wynik na 3:1.

Lech Poznań 3:1 ŁKS Łódź
1:0 Mikael Ishak 18′
2:0 Mikael Ishak 44′
2:1 Stipe Juric 64′
3:1 Kristoffer Velde 81′

Po tym zwycięstwie Lech Poznań przynajmniej do niedzieli przesunął się na trzecie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 23 punktów. ŁKS Łódź z kolei ma natomiast zaledwie siedem “oczek” i pozostaje na ostatnim miejscu.