Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Stomil Olsztyn ma olbrzymie problemy finansowe! Klub może nie dokończyć rozgrywek ligowych.

Stomil Olsztyn ma olbrzymie problemy finansowe! Klub może nie dokończyć rozgrywek ligowych.

0
Foto: stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn zmaga się z problemami finansowymi już od dłuższego czasu. Sytuacja nigdy nie była jednak tak poważna, jak jest teraz. Długi idą w setki tysięcy złotych, a zagrożenie, ze klub nie będzie wstanie dokończyć rozgrywek w obecnym sezonie jest bardzo realne.

Prezes Stomilu Olsztyn, Maciej Radkiewicz zwołał specjalną konferencję prasową, na której jasno przedstawił jak wygląda sytuacja klubu. Chciał pokazać, że dobro Stomilu jest najważniejsze i nie ma zamiaru nic ukrywać. Ilość długów jest naprawdę poważna:

  • Ponad 815 tys. złotych zobowiązań u dostawców ( w tym prawie 315 tys. wobec Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie)
  • Ponad 678 tys. złotych zobowiązań publicznoprawnych ( Urząd Skarbowy, Gmina Olsztyn i ZUS)
  • Ponad 488 tys. złotych zobowiązań z tytułu wynagrodzeń dla pracowników klubu.

Maciej Radkiewicz zapowiedział, że stara się, aby płatności udało się rozłożyć na raty. Dodał, że do tej pory udało się spłacić już ponad 113 tys. złotych, co jest dowodem, iż klub stara się na bieżąco regulować zaległości. Prezes zapewnił, że sam nie pobiera ani złotówki pensji i zrobi wszystko, aby uratować klub. Zachęcał polityków i urzędników, aby w miarę możliwości wsparli Stomil.

– Korzystając z okazji chciałbym zwrócić się do polityków – proszę Państwa o wsparcie. Przy dobrych chęciach z każdej strony sceny politycznej jesteśmy w stanie Stomil uratować- powiedział prezes Michał Radkiewicz.

Zapowiedział, że ma przygotowane liczne akcje promocyjne mające zwiększyć markę Stomila oraz jego przychody. Jako przykład podał oflagowanie miasta oraz używanie biletu na mecz Stomila w środkach komunikacji miejskiej, aby podróżować za darmo. Zaznaczył, że Stomil jest integralną częścią historii Olsztyna i jest z nim ściśle związany.  Największe nadzieje pokłada jednak w kibicach, dla których Stomil stanowi ważną cześć życia. Radkiewicz zachęcił do zakupu biletów i karnetów na mecze, co pomoże uratować budżet. Pomóc może jednak każdy, komu zależy na Stomilu Olsztyn wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe. Jest to cześć specjalnej akcji “biało-niebieskie serca”, zainicjowanej przez klub. Każda przelana złotówka będzie odnotowywana na stronie internetowej, z dopiskiem, na jaki cel została przekazana.

Przedstawiamy numer konta, gdzie można dokonywać wpłat:

89 1600 1462 1840 4119 2000 0003 (BGŻ BNP PARIBAS)

Z dopiskiem “Darowizna dla Stomilu”.

Stomil Olsztyn znajduje się obecnie na 15, miejscu w tabeli, mając siedem punktów w siedmiu rozegranych meczach. Jednak, jeśli sytuacja się nie poprawi, to klub będzie zmuszony wycofać się z rozgrywek i zacząć od najniższych lig. Warto, więc wznieść się ponad klubowe animozje i w miarę możliwości wspomóc Stomil. Liczy się każda złotówka

Komentarze