Porażka Mechelen z outsiderem. Asysta Wolskiego

16 sty 2016, 21:59

W końcówce meczu 22. kolejki ligi belgijskiej drużyna KVC Westerlo zapewniła sobie zwycięstwo w pojedynku z KV Mechelen. Dzięki trafieniu w 89. minucie gospodarze wygrali 3:2 i zdobyli cenne punkty w walce o utrzymanie. 79 minut w barwach gości rozegrał Rafał Wolski.

Wszystkie gole w meczu padły po przerwie. Niedługo po wznowieniu gry, jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Frederic Gounongbe w 62. i Benjamin De Ceulaera w 74. minucie spotkania. Chwilę później Rafał Wolski miał udział przy bramce wyrównującej wynik spotkania na 2:2. Polak obsłużył podaniem Sofiane Hanniego, a ten trafił do bramki.

Jednak Westerlo udało się w końcówce meczu wyrwać komplet punktów, dzięki bramce Juliena Vercauterena w 89. minucie.

Po 22. spotkaniach ligi belgijskiej drużyna Polaka zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 25 punktów i traci sześć punktów do najbliższego miejsca w grupie mistrzowskiej.