Strzelanina Górnika w jubileuszowym sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:14
9 wrz 2018, 01:02

Aż 13 goli strzelili piłkarze zabrzańskiego Górnika w sparingu z grającą w A Klasie Liswartą Lisów. W barwach zabrzańskiej drużyny wystąpiło kilku piłkarzy z rezerw, m.in. Jakub Szymański, Adam Fic czy Bartosz Sekuła.

Mecz został rozegrany z okazji 50-lecia istnienia klubu z Lisowa. Na trybunach zebrało się aż 1000 widzów. Choć Górnik już do przerwy prowadził 9:1, to Liswarta jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Bowiem w 6. minucie meczu, Mateusz Korzekwa pokonał Jakuba Szymańskiego, otwierając wynik meczu. Niedługo później jednak, to goście przejęli inicjatywę.

8 września 2018, 15:00 – Lisów (stadion Liswarty)

Liswarta Lisów 1-13 Górnik Zabrze

Bramki: Mateusz Korzekwa – Adam Ryczkowski (cztery), Igor Angulo (trzy), Kamil Zapolnik (dwie), Krzysztof Kiklaisz, Filip Żagiel, Damian Jaworski, Kacper Staśkiewicz

Liswarta: Woś – Wójcik, Białas P., Góra, Gajda M. – Pyka M., Ledwoń, Mąkos, Josek K. – Kmieć, Korzekwa

rez.: Josek M., Barzak, Gajda B., Pyka P., Zając, Makles, Koźlik, Bartocha, Prandzioch, Białas T., Purzyński, Grzesik

Trener: Cezary Białas.

Górnik: Szymański – Wiśniewski, Suarez, Fic, Nowakowski – Jimenez, Matuszek, Belica, Ryczkowski – Zapolnik, Angulo

rez.: Sekuła, Ćwielong, Karwot, Olszewski, Wojdanowski, Kopia, Staśkiewicz, Kiklaisz, Żagiel, Jaworski, Kasprzyk

Trener: Marcin Brosz.