Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Strzelił hat-tricka przeciwko Celtikowi, a teraz zagra w Ruchu?!

Strzelił hat-tricka przeciwko Celtikowi, a teraz zagra w Ruchu?!

0

Juraj Halenar ma przyjechać na testy do Ruchu Chorzów. Słowacki napastnik jest bardzo doświadczony i mógłby pociągnąć ofensywę drużyny Waldemara Fornalika.

Halenar to gracz występujący na pozycji napastnika. Na początku lutego przeszedł do Iskry Borcice za 200 tys euro. W słowackim klubie nie strzelił jednak żadnej bramki i znów nie mógł się przełamać. Największe sukcesy odnosił w Slovanie Bratysława, dla którego łącznie strzelił aż 57 goli! Wcześniej również popisywał się formą np. w Artmedii Bratysława, gdzie do bramki trafił 34 razy. Kłopoty zaczęły się w 2015 roku, gdy odszedł ze stołecznego Slovanu. Od tamtej pory praktycznie przestał strzelać i jego wartość zdecydowanie spadła. Wychowanek Lokomotivu Trnawa w kadrze Słowacji zadebiutował 17 listopada 2007 roku w przegranym 1:3 meczu przeciwko Czechom. Halenar mistrzostwo swojego kraju zdobywał pięciokrotnie, a jego Puchar aż cztery razy. W 2. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów w sezonie 2005/2006 zdobył hat-tricka w wygranym przez Artmedię 5:0 meczu z Celtikiem Glasgow. Jego obecna wartość wynosi około 200 tys euro. Nie ma co ukrywać, że 32 – letni napastnik szuka swojej dawnej formy. Czy pomoże mu w tym Ruch Chorzów?

Klub z Górnego Śląska w minionym sezonie uplasował się na końcu grupy mistrzowskiej, ale gra zawodników z Cichej w rundzie dodatkowej pozostawiała wiele do życzenia. Inną sprawą są problemy finansowe Ruchu. Bardzo prawdopodobne jest odejście Mariusza Stępińskiego, który właśnie przebywa na Euro we Francji i jego wartość ciągle rośnie. Czy w ramach zastępstwa lub po prostu wzmocnienia Hajenar zasili szeregi “Niebieskich”?

Komentarze