Super Lig: Podział punktów w "polskim" starciu!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:33
22 lut 2020, 17:15

Remisem 1:1 zakończył się mecz 23. kolejki tureckiej Super Lig pomiędzy Göztepe SK a Gaziantepspor Kulübü. Zespół gości w doliczonym czasie wyrwał miejscowym niemal pewne zwycięstwo.

W zespole gospodarzy od pierwszych minut wystąpił Kamil Wilczek (w 66. minucie został zmieniony przez Camerona Jerome’a), natomiast po stronie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Paweł Olkowski oraz Bartłomiej Pawłowski.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał gracz Gaziantepsporu, Olarenwaju Kayode jednak jego uderzenie zdołał obronić golkiper rywali. Do przerwy mimo nieznacznej przewagi gości utrzymywał się bezbramkowy remis.

W 72. minucie rywalizacji Cameron Jerome, który chwilę wcześniej zmienił na murawie Kamila Wilczka wpisał się na listę strzelców, pokonując precyzyjnym uderzeniem głową Gunaya Guvenca. Goście odpowiedzieli jednak w doliczonym czasie gry za sprawą Souleymane Diarry, który wykorzystał dośrodkowanie Patricka Twumasiego i uderzeniem z bliskiej odległości zapewnił swojej drużynie cenny punkt.

Göztepe SK 1:1 Gaziantepspor Kulübü
72. Jerome (Aydogdu) – 90+2. S. Diarra (Twumasi)

Göztepe SK: Beto (C) – Gassama, Öztürk, Titi, Emir – Aydogdu, Akbunar – A. Castro (79. C. Borges), Napoleoni (90+1. Mossoró), Gürler – Wilczek (66. Jerome).
Rezerwowi: Bakırbaş – Paluli, Wallace, Schwechlen, C. Borges, Kayan, Mossoró, Tripić, Jerome, Kadah

Gaziantepspor Kulübü: Güvenç (C) – Júnior Morais, Tosca, Kana-Biyik, Djilobodji, Ceylan – Twumasi, A. Sousa (85. Chibsah), Maxim (85. S. Diarra) – Kayode, Demir (73. Özer).
Rezerwowi: Yılmaz – Olkowski, Uğurlu, Zengin, Aktaş, Chibsah, S. Diarra, Özer, Pawłowski, Soyalp