piątek, 19 sierpnia, 2022

Piłkarska Superliga wraca! Na czele Juventus, Barcelona i Real Madryt

Superliga powraca na tapet dzięki Juventusowi, Barcelonie oraz Realowi Madryt. Powstanie rozgrywek jeszcze dziś ma zakomunikować Andrea Angelli, prezydent klubu z Turynu. Nowy pomysł zawiera szereg zmian – na przykład brak stałych członków czy drugą ligę.

bonus na start dla zarejestrowanych

Piłkarskie potęgi nie odpuściły – Superliga ma powstać

Pierwsze oficjalne informacje o lidze przeznaczonej wyłącznie dla największych europejskich klubów pojawiły się w kwietniu 2021 roku. Wówczas pomysł został całkowicie storpedowany przez UEFA i ekspertów. Jednak przede wszystkim nie spodobał się kibicom, którzy byli przeciwni tak dużym zmianom w świecie piłki nożnej.

Okazuje się, że trzy kluby od tamtego czasu nie próżnowały i poszukiwały rozwiązań, które udoskonalą pierwotną koncepcję. Główne skrzypce w drodze do utworzenia nowych rozgrywek grają trzy kluby – Juventus Turyn, FC Barcelona i Real Madryt.

Jak podaje La Gazetta dello Sport, Agnelli już dziś ma ogłosić nowy projekt Superligi. Włoch wystąpi podczas trwającej w Londynie konferencji Business of Football. Jego wystąpienie zaplanowane jest na godzinę 19:30 czasu polskiego.

Brak stałych członków, kwalifikacje i druga liga

Nowa propozycja Superligi ma być inna niż ta z zeszłego roku. Swoją strukturą bardziej będzie przypominać Ligę Narodów UEFA. Drużyny będą mogły awansować i spadać do niższej ligi, żadna nie będzie mieć zagwarantowanego miejsca na stałe. Oba poziomy rozgrywkowe mają liczyć po 20 drużyn.

Obojętny na tę sytuację nie jest Aleksander Čeferin, prezydent UEFA – Muszę powiedzieć, że ci, którzy mówią o Super Lidze, nie mówią o piłce nożnej. Mam dość tego nie-piłkarskiego projektu.

Krytyczne i mocne słowa padły również z ust prezydenta La Ligi, Javiera Tebasa – Mogą mówić, co chcą, ale wiemy, nad czym pracują. Za każdym razem, gdy o tym czytam, wpadam w złość. Myślę, że kłamią bardziej niż Putin, jeśli mam być szczery.

Nieoficjalnie, na ten moment zaangażowane są następujące kluby: Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Juventus, Inter Mediolan, AC Milan. Jednak informację o udziale w projekcie klubów z Premier League szybko zdementował TelegraphSport.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne wiadomości.

Wydaje się, że twórcy Superligi niezamierzenie wybrali idealny moment na ogłoszenie nowego projektu. Kryzys na Ukrainie tylko pogłębił problemy wizerunkowe FIFA i UEFA. Pytanie czy mimo wszystko będą w stanie zwalczyć opór europejskiej federacji oraz najsilniejszych rozgrywek ligowych w Europie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA