Superpuchar Europy dla Realu Madryt! Benzema z historycznym golem

10 sie 2022, 23:02

Królewscy to specjaliści w ustanawianiu piłkarskich rekordów. Nie jest tajemnicą, że teraz władzom Realu Madryt marzy się zapisanie w historii jako pierwszy zespół, który zdobędzie sześć trofeów w jednym sezonie. Pierwszy krok w tym kierunku drużyna z Hiszpanii już zrobiła. W środę pokonała Eintracht Frankfurt w meczu o Superpuchar Europy.

Superpuchar Europy (po raz kolejny) poleci do Madrytu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Plan w szeregach Realu Madryt zawsze jest taki sam – liczy się tylko zwycięstwo. Nie inaczej było i tym razem. Na Stadionie Olimpijskich w Helsinkach Królewscy grali z Eintrachtem Frankfurt mecz, którego stawką był Superpuchar Europy. Pomimo walki Niemcy nie mieli z Hiszpanami żadnych szans i ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy z Półwyspu Iberyjskiego.

Pierwszego gola w środowym spotkaniu strzelił David Alaba. Zawodnik Los Blancos wykorzystał doskonałe podanie od Casemiro, który głową posłał piłkę nad obrońcami i jedynie skierował futbolówkę do niemal pustej bramki. Królewscy przed przerwą mogli strzelić jeszcze jednego gola. Benzema pomylił się jednak minimalnie, a piłka przeleciała tuż obok słupka.

W drugiej połowie piłkarze Realu Madryt również kontrolowali grę. Już w 55. minucie powinno być 2:0, ale strzał Viniciusa Juniora świetnie obronił Kevin Trapp. Potem swoją okazją miał Casemiro, ale futbolówka po jego uderzenie jedynie odbiła się od poprzeczki.

Karim Benzema wyprzedził Raula. Lepszy tylko CR7

Ostatecznie wynik podwyższył niezawodny Karim Benzema. Francuski napastnik świetnie wypatrzył piłkę posłaną przez Viniciusa Juniora, a następnie strzałem w środek bramki pokonał bramkarza z Frankfurtu. Warto podkreślić, że było to 324. trafienie zawodnika w barwach Realu Madryt. Dzięki temu Benzema wyprzedził w klasyfikacji strzelców legendarnego Raula.

Po golu na 2:0 tempo meczu znacznie spadło. Piłkarze Eintrachtu w końcówce spotkania zachowywali się tak, jakby już pogodzili się z tym, że do Niemiec wrócą z pustymi rękami. Królewscy również nie starali się podwyższyć wyniku i skupili się na utrzymaniu prowadzenie. Ostatecznie więc w Helsinkach więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Środowy triumf to również wielka nagroda dla Carlo Ancelottiego. Włoski szkoleniowiec wygrał Superpuchar Europy po raz czwarty w swojej karierze. W tym momencie jest więc najbardziej utytułowanym trenerem w rozgrywkach UEFA. Na swoim koncie genialny trener ma bowiem również cztery medale za triumfowanie w Lidze Mistrzów.