Superpuchar Polski: Dominacja Lecha trwa!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:23
10 lip 2015, 22:07

Lech Poznań nie pozostawił na Legii suchej nitki wygrywając na własnym stadionie 3:1 i zdobywając po raz piąty Superpuchar Polski!

Gospodarze spotkania od samego początku narzucili rytm gry i nie dali wicemistrzom Polski rozwinąć skrzydeł. Fatalnie w mecz weszli Kucharczyk i Ryczkowski. Pierwszy każde podanie wykonywał w sposób fatalny (w taki sam jak wygląda) z kolei drugi zmieszał się z trawą i był zupełnie niewidoczny.

Lech wynik spotkania otworzył już w 10. minucie. Piłkę na 16. metrze katastrofalnie wybił nie kto inny jak Kucharczyk, a bezpańską piłkę do bramki posłał Kędziora.

Po stracie bramki podopieczni Henninga Berga starali się odrobić straty jednak natknęli się kolejny atak Kolejorza. Piłkę w pole karne wrzucał świetnie dysponowany dziś Linetty, piłka przeszła przez pole wypełnione siedmioma zawodnikami Wojskowych, trafiła do Marcina Kamińskiego, który pewnie wykorzystał świetną sytuację.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Nadal stroną dominującą był Lech, który kontrolował spotkanie, a na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu Legionistów pogrążył Karol Linetty, który wykorzystał sytuację sam na sam z Dusanem Kuciakiem.

Rozbita i sponiewierana Legia w doliczonym czasie gry zdołała zdobyć honorową bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tomasz Brzyski, a futbolówkę z najbliższej odległości do bramki wbił Igor Lewczuk.

To piąty Superpuchar Polski, który powędruje do gabloty Lecha Poznań. Z kolei Legia ma wielki ból głowy, a pierwszym który powinien powędrować na szubienicę jest Henning Berg, który po raz kolei w ważnym meczu postanowił zrobić eksperymenty w składzie…

Lech Poznań – Legia Warszawa 3:1 (2:0)
1:0 – Tomasz Kędziora 10′
2:0 – Marcin Kamiński 35′
3:0 – Karol Linetty 87′
3:1 – Igor Lewczuk 90+4′

Składy:

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (67′ Kebba Ceesay), Marcin Kamiński, Tamas Kadar, Barry Douglas – Karol Linetty, Łukasz Trałka – Szymon Pawłowski (46′ Dariusz Formella), Kasper Hamalainen (67′ Darko Jevtić), Dawid Kownacki (79′ Dariusz Dudka) – Marcin Robak (46′ Denis Thomalla).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski – Tomasz Jodłowiec, Michał Pazdan (64′ Dominik Furman) – Guilherme, (64′ Michał Żyro), Adam Ryczkowski (46′ Ondrej Duda), Michał Kucharczyk (73′ Michał Masłowski) – Nemanja Nikolić (82′ Marek Saganowski).

Żółte kartki: Douglas, Robak, Kadar (Lech) oraz Rzeźniczak (Legia).