Superpuchar Włoch: Juventus ogrywa Milan. Czyste konto Szczęsnego!

16 sty 2019, 20:54

W spotkaniu o Superpuchar Włoch Juventus pokonał AC Milan 1:0. Wojciech Szczęsny zachował czyste konto i zdobył swoje pierwsze trofeum w trwającym sezonie.

Na King Abdullah Stadium o dość nietypowej porze, bo w styczniu, rozegrany został pojedynek o Superpuchar Włoch w którym zmierzyły się Juventus oraz AC Milan. Między słupkami bramki Starej Damy stanął rzecz jasna Wojciech Szczęsny.

Starcie od samego początku nie przynosiło zbyt wielu emocji. Zawodnicy obu drużyn nie potrafili stworzyć składnej sytuacji i praktycznie ograniczali się do strzałów z dystansu. Dopiero w 35. minucie Blaise Matuidi po otrzymaniu podania w polu karnym pokonał bramkarza rywali. Gol nie został jednak uznany gdyż arbiter słusznie dopatrzył się spalonego.

Drugą część gry od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Gennaro Gattuso. W 48. minucie Patrick Cutrone dostał ładne podanie i przedarł się przez defensywę Juve, a następnie oddał silne uderzenie w kierunku bramki. Na jego nieszczęście piłka odbiła się od poprzeczki. Jedynego gola w meczu oglądaliśmy w 61. minucie kiedy to Miralem Pjanić posłał genialne podanie tuż za linie obronną Milanu, a akcję głową wykończył Cristiano Ronaldo. Możliwość odrobienia start skomplikowała się w 73. minucie kiedy to arbiter po analizie VAR słusznie pokazał czerwony kartonik Kessiemu za brutalne wejście w nogi Emre Cana.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Juventusu 1:0. Stara Dama z Wojciechem Szczęsnym zdobywała swoje pierwsze trofeum w sezonie. Polak przez całe spotkanie był praktycznie bezrobotny.