Dobry mecz Świderskiego w USA. Jego gol zadecydował o zwycięstwie Charlotte [WIDEO]

22 lip 2023, 17:19

Karol Świderski zanotował kolejny udany występ w tym sezonie. Polski napastnik strzelił gola, pomagając Charlotte FC w odniesieniu zwycięstwa nad FC Dallas w Pucharze Ligi. 26-latek skutecznie wykorzystał rzut karny.

Kolejny dobry mecz Świderskiego

Wczesnym sobotnim rankiem polskiego czasu Charlotte FC grało grupowe spotkanie Pucharu Ligi z FC Dallas. Zespół Świderskiego musiał odrabiać straty po tym, jak w 45. minucie do siatki trafił Bernard Kamungo. Do remisu w 61. minucie doprowadził polski napastnik, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Kwadrans później ponownie to FC Dallas prowadziło, a na 2:1 gola strzelił Sebastian Lletget. Ekipa Charlotte wyrównała w siódmej minucie doliczonego czasu gry, a na listę strzelców wpisał się Ben Bender. O losach meczu decydowała więc seria jedenastek, w której lepszy był zespół z Karoliny Północnej.

W serii rzutów karnych do piłki ponownie podszedł Świderski, który bez problemu znalazł drogę do siatki. W meczu z FC Dallas pełne 90 minut zanotował również Jan Sobociński, natomiast do 85. minuty na murawie przebywał Kamil Jóźwiak.

Udany sezon Świderskiego

W obecnych rozgrywkach Karol Świderski rozegrał w MLS i US Open Cup 33 spotkania, w których strzelił osiem bramek i zanotował cztery asysty. Dorobek ten będzie mógł poprawić w kolejną niedzielę, kiedy to Charlotte zagra w Pucharze Ligi z meksykańskim Clubem Necaxa.

Piękny gest Borussii Dortmund. Zareagowała na zakończenie kariery Błaszczykowskiego