Karol Świderski z kolejnym golem w MLS. Charlotte FC bez zwycięstwa

4 cze 2023, 10:24

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Karol Świderski strzelił piątego gola w tym sezonie MLS. Polak wpisał się na listę strzelców w meczu z Columbus Crew, ale nie pomógł swojej drużynie, bowiem przegrała 2:4.

Świderski z kolejnym golem w MLS

W meczu 17. kolejki MLS z Columbus Crew drużyna Charlotte FC zanotowała bardzo słabą pierwszą połowę. Już po 21. minutach przegrywała 0:2 po trafieniach Christiana Ramireza i Maximilian Arfsten. Na dwie minuty przed przerwą trzecie trafienie zanotował Cucho.

Goście zaczęli odrabiać straty dopiero po przerwie. Sygnał do ataku w 56. minucie dał Karol Świderski, który w sprytny sposób pokonał bramkarza gospodarzy. Po dwóch minutach do wyniku 2:3 doprowadził Justin Meram, ale ostatnie słowo należało do Columbus Crew – w 59. minucie gola na 4:2 strzelił Christian Ramirez.

Kontuzja Jóźwiaka

Oprócz Świderskiego, na boisku w starciu 17. kolejki amerykańskiej ligi pojawił się również Jan Sobociński. Polski obrońca przebywał na murawie do 63. minuty i obejrzał żółtą kartkę. Trzeci z biało-czerwonych w barwach Charlotte FC, Kamil Jóźwiak nie zagrał w tym spotkaniu na skutek kontuzji.

Po 17 rozegranych spotkaniach zespół Charlotte FC z dorobkiem 21 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli MLS w Konferencji Wschodniej. W następnej kolejce drużyna Polaków zagra przed własną publicznością z Seattle Sounders.

Ewa Pajor z golem i asystą w finale Ligi Mistrzów [wideo]. Puchar trafił jednak do piłkarek FC Barcelony