Nieudane trzy miesiące i koniec. Świerczok odchodzi z Zagłębia Lubin

Wraz z końcem czerwca szeregi Zagłębia Lubin opuści czterech zawodników, którzy w ostatnim sezonie nie odegrali zbyt ważnej roli. Z zespołem pożegna się między innymi Jakub Świerczok, który zanotował nieudaną rundę po powrocie na polskie boiska.

Czterech piłkarzy odchodzi z Zagłębia

Zagłębie Lubin we wtorek opublikowało komunikat, zgodnie z którym wraz z końcem czerwca z klubu odejdzie czterech piłkarzy, którym wygasają kontrakty. To Jakub Świerczok, Mateusz Bartolewski, Sasa Zivec i Jakub Żubrowski, którzy zostaną wolnymi agentami.

Cała czwórka nie pełniła zbyt ważnej roli w drużynie Zagłębia w ostatnim sezonie. Najwięcej minut, jeśli chodzi o mecze PKO BP Ekstraklasy rozegrał Bartolewski – w 11 występach uzbierał ich zaledwie 656. Zivec przebywał na murawie przez 363 minuty, Świerczok przez 163 minuty, a Żubrowski tylko 85 minut.

Nieudany pobyt Świerczoka w Zagłębiu

Szczególnie ciekawy jest wątek Świerczoka, który trafił do Lubina w lutym tego roku. 6-krotny reprezentant Polski odszedł z japońskiej Nagoyi Grampus po tym, jak stał się bohaterem dopingowego skandalu. Początkowo napastnik został zdyskwalifikowany, ale Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie go uniewinnił.

Świerczok przez kilka miesięcy pozostawał jednak bez gry, co wyraźnie odbiło się na jego dyspozycji. Od momentu przenosin do Zagłębia rozegrał tylko pięć meczów, z czego tylko dwa razy znalazł się w wyjściowej jedenastce. Ani razu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Czas na pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Selekcjoner ujawnił szczegóły

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA