Świetna passa Macieja Skorży. Jego Urawa Reds z kolejną wygraną

15 kwi 2023, 16:17

Maciej Skorża kontynuuje bardzo dobrą passę w roli trenera japońskiej Urawy Reds. W sobotni poranek jego drużyna w efektownym stylu wygrała 4:1 z HC Sapporo, przedłużając serię kolejnych spotkań bez porażki do dziewięciu.

Minęło pół roku od momentu, w którym Maciej Skorża został przedstawiony nowym trenerem japońskiej Urawy Reds. Były menedżer Lecha Poznań zrezygnował z pracy w Polsce po zakończeniu ubiegłego sezonu na skutek problemów osobistych i po kilku miesiącach zdecydował się na egzotyczny kierunek.

Udana passa Macieja Skorży w Urawa Reds

Początki Skorży w nowym klubie nie były łatwe. W dwóch pierwszych spotkaniach prowadzona przez niego drużyna zanotowała dwie porażki – 0:2 z FC Tokio i 0:2 z Yokohamą F. Marinos. Później jednak było już znacznie lepiej, a dowodem na to były świetne wyniki.

Urawa Reds w pięciu kolejnych meczach japońskiej J-League odniosła cztery zwycięstwa, a także zanotowała jeden remis. Do tego zespół prowadzony przez Skorżę pozostawał niepokonany w pucharze japońskiej ligi, gdzie w fazie grupowej zanotował trzy remisy.

Efektowne zwycięstwo Urawy Reds

W sobotni poranek Urawa Reds przedłużyła serię meczów bez porażki, tym razem wygrywając ze znajdującą się w środku ligowej tabeli ekipą HC Sapporo aż 4:1. O tym, jak ważny był to mecz dla kibiców najlepiej świadczył fakt, że na trybunach, pomimo deszczowej pogody, pojawiło się ponad 38 tysięcy osób.

Spotkanie miało jeszcze inny ekstraklasowy akcent. W 76. minucie, zaledwie 12 minut po wejściu na murawę czerwoną kartkę obejrzał Jose Kante, były piłkarz Legii Warszawa. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w odniesieniu efektownego zwycięstwa.