Świetny mecz i wygrana Sevilli!

16 kwi 2015, 23:05

Sevilla Grzegorza Krychowiaka po świetnym spotkaniu pokonała na własnym stadionie Zenit Sankt Petersburg 2:1 i jest bliżej awansu do półfinału rozgrywek.

W 29.minucie lewą stroną w pole karne Sevilli wszedł Aleksandr Riazancew, uderzył z okolic narożnika pola bramkowego. Piłkę odbił Sergio Rico, ale przy dobitce z ostrego kąta pod poprzeczkę golkiper gospodarzy nie miał już nic do powiedzenia.

Gospodarze wyrównali dopiero w drugiej połowie. W 72.minucie do wrzutki z lewej strony nie doszedł wysoko skaczący Grzegorz Krychowiak. Piłka ponownie została dośrodkowana, tym razem z prawej strony, a futbolówkę z dwóch metrów głową w siatce umieścił Carlos Bacca.

Wygraną gospodarze zapewnili sobie na dwie minuty przed końcem spotkania. Piłka trafiła pod nogi stojącego na linii pola karnego Denisa Suareza, a ten pięknym strzałem z woleja wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Jak już przystało, reprezentant Polski nie zszedł poniżej pewnego poziomu, który zdążył wyrobić sobie już w Hiszpanii. Krychowiak był nawet bliski zdobycia fantastycznego gola, jednak w 77. minucie jego strzał z przewrotki wylądował na siatce bramki strzeżonej przez Łodygina. Warto zaznaczyć również, że nasz defensywny pomocnik nie zobaczył w tym spotkaniu…żółtej kartki!