Świetny mecz Kamila Grabary. Czyste konto Polaka w el. Ligi Mistrzów

Aktualizacja: 26 lip 2023, 14:15
26 lip 2023, 09:57

FC Kopenhaga wygrała 2:0 z islandzkim Breidablikiem w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i jest w dobrej pozycji przed rewanżem. Pełne 90 minut w duńskiej ekipie rozegrał Kamil Grabara, który zachował pierwsze czyste konto w tym sezonie.

Pewne zwycięstwo FC Kopenhagi

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów FC Kopenhaga trafiła na dość łatwego rywala. Islandzki Breidablik miał za sobą już dwumecz w pierwszej rundzie kwalifikacji. Ograł nim irlandzki Shamrock Rovers (1:0, 2:1), ale tym razem faworytem był mistrz Danii.

Drużyna z Kopenhagi już w pierwszej minucie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Jordana Larssona. Strzelec pierwszej bramki przyczynił się także do drugiego trafienia, którego autorem w 32. minucie był Rasmus Falk. Wynik 2:0 sprawia, że przed rewanżem ekipa FC Kopenhagi jest jedną nogą w trzeciej rundzie.

Cały mecz Grabary

Cały mecz w ekipie mistrzów Danii rozegrał Kamil Grabara, który zanotował kilka udanych interwencji. Szczególnie udana była parada z piątej minuty, gdy próbował go pokonać Gisli Eyjolfsson. Dla polskiego bramkarza był to drugi mecz w tym sezonie. W ostatnią sobotę rozegrał 90 minut w ligowym starciu z Lyngby BK.

W przypadku potwierdzenia przewagi nad Breidablikiem i dopełnienia kwestii awansu w rewanżu, w trzeciej rundzie FC Kopenhagę czeka znacznie trudniejsze zadanie. Na zwycięzcę tego dwumeczu czeka bowiem Sparta Praga.

Srdjan Plavšić dołącza do Rakowa Częstochowa. Poważne wzmocnienie na europejskie puchary