Świetny początek Klicha w MLS. Jest najlepszy w lidze

Mateusz Klich znakomicie rozpoczął przygodę z amerykańską MLS i DC United. W czterech pierwszych spotkaniach 32-latek stworzył aż 12 okazji podbramkowych kolegom z zespołu, będąc pod tym względem najlepszym zawodnikiem w całej lidze.

Pod koniec stycznia Mateusz Klich oficjalnie odszedł z Leeds United, kończąc tym samym swoją 5,5-letnią przygodę w angielskim klubie. 32-latek podjął decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych i związał się z DC United kontraktem do końca grudnia 2024 roku.

Znakomity początek Klicha w MLS

Po przenosinach do nowego klubu, reprezentant Polski z miejsca stał się kluczową postacią swojej drużyny. Już w debiucie strzelił pierwszą bramkę w nowych barwach (w wygranym 3:2 meczu z Toronto), a w ostatniej kolejce dorzucił do tego dorobku dwie asysty w przegranym 2:3 starciu z New York City.

Znaczący wpływ Klicha na grę swojego zespołu widoczny jest również pod kątem tworzenia okazji dla kolegów. Do tej pory 32-latek stworzył 12 takich sytuacji, co obecnie daje mu pod tym względem pierwsze miejsce w całej lidze.

Klich nie dostał powołania

Od początku nowego sezonu MLS Mateusz Klich jest podstawowym piłkarzem DC United, rozgrywając po 90 minut w każdym z dotychczasowych czterech meczów. W następnej kolejce, tj. w najbliższą niedzielę ekipa Polaka zagra przed własną publicznością z New England Revolution.

Pomimo dobrej dyspozycji w ostatnich tygodniach, Mateusz Klich nie otrzymał powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Fernando Santos pominął go w kadrze na spotkania z Czechami i Albanią.

Niespodziewany transfer Zielińskiego? Chce go rywal Napoli z Serie A

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA