Świetny weekend Kamińskiego. Piękny gol i miejsce w XI kolejki Bundesligi

Aktualizacja: 17 kwi 2023, 11:11
17 kwi 2023, 10:01

Marcin Kamiński z przytupem wrócił do wyjściowego składu Schalke 04 po długiej przerwie spowodowanej urazami. Polak strzelił pięknego gola w wygranym 5:2 meczu z Herthą Berlin, dzięki czemu znalazł się w najlepszej XI kolejki według “Kickera”.

Obecny sezon dla Marcina Kamińskiego jest mocno nieudany. Po rozegraniu 90 minut w meczu pierwszej kolejki z FC Koeln, na kolejny mecz czekał do początku marca – przez długi czas wykluczały go kontuzje i choroby. 4 marca zagrał jednak zaledwie jedną minutę w starciu z VfL Bochum.

Kamiński w XI kolejki Bundesligi

Po bardzo długiej przerwie w ostatni weekend 31-latek ponownie rozegrał całe spotkanie. Kamiński pojawił się w wyjściowym składzie Schalke 04 na mecz z Herthą Berlin i w wydany sposób przyczynił się do zwycięstwa 5:2, rozgrywając do tego bardzo dobry mecz.

Polak ustalił rezultat tego starcia, popisując się w końcówce bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego. Nie umknęło to uwadze niemieckich mediów – dziennik “Kicker” umieścił go w najlepszej jedenastce 28. serii gier.

Świetne oceny Kamińskiego

Dla 7-krotnego reprezentanta Polski to rzecz jasna dopiero pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie. Generalnie jego występ w starciu z Herthą został doceniony. Portal statystyczny WhoScored.com wystawił mu za ten mecz ocenę 8,3. Lepiej został oceniony jedynie strzelec dwóch goli Marius Bülter (9,4).

Marcin Kamiński jest piłkarzem Schalke 04 od lipca 2021 roku. W pierwszym sezonie był kluczową postacią drużyny, pomagając jej wrócić do Bundesligi. W tym sezonie jednak rozegrał jak dotąd zaledwie cztery mecze w lidze i Pucharze Niemiec.

Włosi zmartwieni formą Milika. „To nadal nie jest on”