Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Sytuacja kadrowa Lecha przez meczem z Piastem

Sytuacja kadrowa Lecha przez meczem z Piastem

0

Przed wtorkowym meczem z Piastem Gliwice wciąż na drobne dolegliwości narzeka Gergo Lovrencsics, a także Kamil Jóźwiak, który doznał urazu na meczu drugiej drużyny. Do dyspozycji trenera powraca za to Maciej Wilusz. Co raz lepiej także wygląda sytuacja Marcina Robaka. 

Maciej Wilusz, który całkiem niedawno przechodził rehabilitację po urazie mięśnia dwugłowego uda powrócił już do treningów z drużyną i jest szansa (kibice Lecha użyli by raczej słowa obawa), że wystąpi w meczu z Piastem.

-Decyzja dotycząca jego gry należy do trenera – mówi szef sztabu medycznego Lecha Poznań dr Krzysztofa Pawlaczyka.

Nieobecny za to będzie Gergo Lovrencsics, ale jak zaznacza lekarz powodem absencji Węgra nie jest kontuzja.

– Nie przez kontuzje. On już wraca po urazie łydki, ale wkrótce dołączy do zespołu – zaznacza lekarz

Bardzo blisko powrotu na murawę jest napastnik Marcin Robak.

– Pracuje na maksymalnych obciążęniach. Częściowo jest już w treningu, dużo ćwiczeń wykonuje z całym zespołem – zaznacza Pawlaczyk. – Oddajemy go do drużyny, bo nie ma żadnych dolegliwości – dodaje.

Nieobecny także będzie Kamil Jóźwiak. 17-latek zagrał z Legią, a następnie dzień później wystąpił w meczu rezerw i tam nabawił się urazu mięśnia czworogłowego uda.

– Ma krwiaka. To nie jest nic poważnego, są duże dolegliwości bólowe. Kamil jest młodym piłkarzem i nie chcemy ryzykować. Powinien być gotowy na sobotni mecz z Pogonią – mówi szef sztabu medycznego Lecha Poznań dr Krzysztof Pawlaczyk.

źródło: lechpoznan.pl

 

Komentarze