Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 Problemy Łotyszy przed meczem z Polską!

Problemy Łotyszy przed meczem z Polską!

0

Po pierwszym meczu w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 Polacy zajmują drugie miejsce w grupie. Po zwycięstwie na wyjeździe 0:1 z Austrią, podopieczni Jerzego Brzęczka są za plecami Macedończyków. Jak wygląda sytuacja w grupie G po pierwszej kolejce?

Poza wspomnianym już zwycięstwem naszej kadry, Izrael zremisował 1:1 ze Słowenią. Macedonia Północna wygrała 3:1 z Łotwą. Tak zakończyły się mecze pierwszej kolejki.

W meczach “polskiej” grupy Słoweńcy długo męczyli się z drużyną z Izraela. Tuż po przerwie Sporar pokonał izraelskiego bramkarza. Chwilę później wyrównał Sahavi.

To drugie spotkanie interesuje Nas o wiele bardziej, gdyż to właśnie z Łotyszami zmierzymy się już w niedziele na stadionie narodowym w Warszawie. Nasi sąsiedzi ulegli bowiem na wyjeździe Macedonii 3:1. Bramki strzelili Alioski oraz Elmas. Bramkę dla gości zdobył Isajevs. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Elmas.

Ponad to z powodu kontuzji boisko opuścił podstawowy bramkarz reprezentacji Łotwy, Vanins. Dodatkowo, już w doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany pomocnik gości, Ciganiks. Są to poważne osłabienia w kadrze Łotwy przed meczem z Polakami. Jerzy Brzęczek z pewnością przeanalizował już tę sytuację wraz ze swoim sztabem.

Dobrze rozpoczęły się dla nas eliminacje do Euro 2020. W następnej kolejce w grupie G czekają Nas następujące spotkania. Wszystkie zostaną rozegrane 24. marca.

Izrael – Austria (godz. 18),
Słowenia – Macedonia Północna (20.45),
Polska – Łotwa (20.45).

A tak prezentuje się tabela po pierwszej kolejce:

 1. Macedonia – 3 pkt. (3:1)
  2. Polska – 3 pkt. (1:0)
  3. Słowenia – 1 pkt. (1:1)
  4. Izrael – 1 pkt. (1:1)
  5. Austria – 0 pkt. (0:1)
  6. Łotwa – 0 pkt (1:3)

Komentarze