Szalony mecz Juventusu. Fatalny błąd Szczęsnego, piękny gol Milika [WIDEO]

Aktualizacja: 23 sty 2023, 11:16
23 sty 2023, 08:21

Juventus pokazał charakter tuż po decyzji o odjęciu 15 punktów w ligowej tabeli. W niedzielny wieczór ekipa z Turynu zremisowała 3:3 z Atalantą. Główne role odgrywali Polacy – Wojciech Szczęsny popełnił poważny błąd, a Arkadiusz Milik strzelił piękną bramkę.

Piłkarz Juventusu przystępowali do meczu 19. kolejki Serie A w bardzo złych nastrojach. Zaledwie kilkanaście godzin wcześniej władze ligi poinformowały o odjęciu klubowi 15 punktów w ligowej tabeli, co było konsekwencją dochodzenia prokuratury ws. nieprawidłowości finansowych.

Szalony, remisowy mecz Juventusu z Atalantą

Początek spotkania na Allianz Stadium sugerował, że wydarzenia okołosportowe odbiły się na dyspozycji zespołu. Już w czwartej minucie Atalanta wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Ademoli Lookmana. Fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który nie zdołał odbić piłki lecącej prosto w niego.

Do przerwy Juventus jednak zdołał odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Najpierw w 25. minucie Angel di Maria doprowadził do wyrównania za sprawą trafienia Angela di Marii z rzutu karnego, a w 34. minucie pięknego gola strzelił Arkadiusz Milik, który wykorzystał dobre dogranie od Nicolo Fagioliego.

Po ośmiu minutach drugiej połowy Atalanta ponownie prowadziła. Najpierw tuż po wznowieniu gry na 2:2 wyrównał Joakim Maehle, a w 53. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ademola Lookman. Juventus stać było już tylko na jeden cios – w 65. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Danilo.

Allegri o błędzie Szczęsnego i swojej radości

Po końcowym gwizdku trener Juventusu Massimiliano Allegri stanął w obronie Wojciecha Szczęsnego po jego fatalnym błędzie z czwartej minuty. – Mieliśmy niemrawy początek, a na stadionie panowała cisza. Też mamy uczucia, jesteśmy tylko ludźmi. Szczęsny już nie popełni takiego błędu. Doprowadziło do niego duże napięcie – skomentował.

Allegri odniósł się również do swojej szalonej celebracji gola Danilo, co nie jest jego znakiem charakterystycznym. – Ja też jestem człowiekiem. Staram się być zdystansowany, ale jestem człowiekiem. W takiej sytuacji świętowałem dla moich chłopaków. Są niezwykli i to udowodnili. Możemy wygrać lub przegrać, ale nigdy nie zabraknie im zaangażowania – dodał.

Po remisie 3:3 z Atalantą i wspomnianym wcześniej odjęciu aż 15 punktów, Juventus obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 23 punktów. W następnej kolejce ekipa z Turynu zagra na własnym stadionie z Monzą.