Szalony mecz w Monachium. Atletico z awansem do finału

3 maj 2016, 22:40

Bayern Monachium pokonał 2:1 Atletico Madryt w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów. Taki rezultat premiuje awansem do finału drużynę hiszpańską. Drugiego gola dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Od samego początku spotkania Bayern zaciekle atakował bramkę przyjezdnych, dążąc do strzelenia bramki i wyrównania stanu dwumeczu. Podopieczni Guardioli wypracowywali sobie wiele dogodnych sytuacji, ale defensywa Atletico jakoś szczęśliwie wychodziła z tym opresji. W 31. minucie szczęście obróciło się w nieszczęście i Xabi Alonso zdobył bramkę strzelając z rzutu wolnego. Jak pokazały telewizyjne powtórki, rykoszet całkowicie zmylił próbującego bronić Oblaka i dlatego piłka znalazła drogę do bramki. 3. minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Bayernu, do piłki podszedł Thomas Miller, ale nie wykorzystał szansy podwyższenia wyniku. Pierwsza część spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy.

W 54. minucie Atletico doprowadziło do upragnionego wyrównania i w tym momencie dwumeczu, Bayern potrzebował dwóch trafień, aby myśleć o awansie do finału. Po części się to udało, bo w 74. minucie Robert Lewandowski znów wyprowadził na jednobramkowe prowadzenie Bawarczyków, ale trzeciego gola dla gospodarzy w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy. W 84. minucie Atletico mogło sobie zapewnić spokojną końcówkę, ale z rzutu karnego w podobny sposób do Mullera nie trafił Fernando Torres.

Stan dwumeczu wynosi 2:2, ale fakt, że Atletico Madryt potrafiło strzelić gola w meczu wyjazdowym, preferuje właśnie tę drużynę.

Bayern Monachium 2 – 1 Atletico Madryt